Зустріч із роботодавцями

15 лютого на платформі ZOOM відбулась зустріч із представниками мистецьких, освітніх установ міста Одеси. До зустрічі долучилися аспіранти та студенти та магістранти.

Ректор ОНМА професор Олександр ОЛІЙНИК привітав усіх учасників, окреслив ключові моменти щодо співпраці.

Пані Олена РЕДЬКО, заслужений працівник культури України, директор та художній керівник Одеського академічного театру музичної комедії ім. М.Водяного зазначила, що надзвичайно важливо майбутнім творчим працівникам мати слухацький та глядацький досвід саме спектаклів музичної комедії. Знати та поважати історію закладу, аби мати можливість природньо підлаштуватись до вимог, які прописані у конкурсі на заміщення вакантних посад. До речі, оголошення щодо конкурсу оприлюднюються на офіційному сайті та містять усі необхідні вимоги.

Пан Сергій МЮЛЬБЕРГ, заслужений діяч мистецтв України, заступник Генерального директора–художнього керівника Одеського національного театра опери та балету розповів, що конкурс на посади є серйозним, до участі на одне вакантне місце надходить до 70 заявок. Комісія обирає найдостойніших. Студенти мають можливість відвідувати репетиції за планом-погодженням із керівництвом двох закладів.

Генеральний директор Національного одеського філармонійного оркестру Іван КОСЯЧЕНКО розповів свої професійні враження щодо здобувача творчої аспірантури, якого запросили на роботу в НОФО. Позитивно оцінив зміни щодо збільшення годин на оркестровий клас та можливість вибору здобувачами нового предмету «Оркестрові труднощі» на попередньому освітньому рівні. Висловив побажання щодо збільшення обсягу саме оркестрової практики, яка так необхідна артисту оркестру.

Директор Одеської обласної філармонії імені Д. Ойстраха, заслужений працівник культури пані Галина ЗІЦЕР розповіла про роки творчої співпраці із ОНМА. Високо оцінила рівень випускників ОНМА та запросила брати участь в конкурсі на посади. Здобувачі ОНМА вже під час навчання мають можливість поринути у творче філармонійне життя через участь у багатьох абонементах та концертах. Важливою інформацією для здобувачів було те, що накази про оголошення конкурсу оприлюднюються регулярно на сайті філармонії.

Заступник директора з навчальної роботи Одеського державного мистецького ліцею імені П.С. Столярського пані Олена КУЧМА зазначила, що освітній заклад є базою практики для здобувачів ОНМА. Майже 96 % педагогічного складу на сьогодні – це випускники ОНМА, що забезпечує стійкий зв’язок традицій і новацій у мистецькій освіті. Педагогічні працівники ліцею проходять підвищення кваліфікації в Одеській національній музичній академії, що створює умови для спадковості у вихованні майбутніх митців.

На зустріч завітала заступник директора з навчальної роботи Одеського фахового коледжу мистецтв імені К.Ф. Данькевича Любов  АПЕКСІМОВА. Розповіла про особливості працевлаштування. Підкреслила важливість симбіозу «випускник коледжу–студент академії–педагогічний працівник коледжу».

Здобувачі мали можливість поставити запитання всім присутнім.

По завершенню зустрічі ректор ОНМА професор Олександр ОЛІЙНИК подякував всім учасникам, які змогли долучитися до обговорення важливих питань.