Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Дев’ятого листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Українська культура завжди була сповнена талановитими письменниками, музикантами, виконавцями, які влучно вміли передати почуття через свою творчість. Про українських митців часто говорять так: «Може, хтось вміє кохати краще за поетів. Напевно, хтось вміє. Та хто ж зможе краще за них розповісти про любов?» Підтвердженням цього можуть слугувати рядки з ліричної поезії Ліни Костенко.

 Очима ти сказав мені: люблю.

 Душа складала свій тяжкий екзамен

 Мов тихий дзвін гірського кришталю

 Несказане лишилось несказанним.

Більшість видатних композиторів у своїй творчості також зверталась до ліричних мотивів, зокрема романсу. Серед них відомі українські композитори М. Лисенко, С. Гулак-Артемовський, Я. Степовий та ін.

Викладачі кафедри іноземних мов  доц. Борисенко Н. М., доц. Орєхова Л. І., доц. Гремалюк Т. В. провели зі студентами першого курсу спеціальностей сольний спів та культурологія мініконференцію на тему « Є в коханні будні і свята», в якій студенти представили свої творчі проєкти, зокрема слухали доповіді «Ліричні мотиви у поезії та музиці», «Мова і мистецтво», «Відомі постаті в музиці та  літературі», а також прослухали  романс партію Оксани з опери С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» у виконанні  студентки-вокалістки Ксіди Амріти.