Вітаємо Alma mater із 110 річницею

Одеську національну музичну академію імені А. В. Нежданової (Одеську консерваторію) було засновано 8 вересня 1913 року. За 110 років свого існування вона пройшла довгий успішний шлях від перших музичних класів до авторитетного закладу вищої освіти, прославленого своїми випускниками та педагогами на весь світ. За довгі роки творчої діяльності нею були виплекані тисячі талановитих музикантів-професіоналів, яким завдячуємо вагомим внеском в буття вітчизняної і світової музичної культури.

Особливу роль в історичній долі Одеської музичної академії зіграв один з її засновників та її перший ректор Вітольд Малішевський, видатний польський композитор, педагог та суспільний діяч. Завдяки його ініціативам відбулося залучення видатних педагогів-музикантів з Італії, Польщі, Чехії, Німеччини, Австрії та інших країн, яке забезпечило швидкий розвиток Одеської консерваторії.

Сьогодні Одеська національна музична академія, відома як один з найкращих європейських закладів вищої музичної освіти, є членом Асоціації Європейських Консерваторій, Європейської Ліги Інститутів Мистецтв, впроваджує масштабні міжнародні освітньо-творчі проекти.

Щорічно проводяться численні майстер-класи та відкриті лекції, конкурси, фестивалі та семінари, міжнародні та всеукраїнські науково-творчі конференції, в тому числі молодіжні, міжнародні та всеукраїнські підвищення кваліфікації у сфері музичної культури та науки.

В академії сформувалися авторитетні, відомі в Україні та далеко за її межами музично-виконавські та педагогічні школи. Успішно функціонують бакалаврат, магістратура, творча та наукова аспірантури ступеня доктора мистецтва та доктора філософії.

У музичній академії здобули й сьогодні здобувають вищу музичну освіту іноземні громадяни з Франції, Еквадору, Китаю, Німеччини, Швейцарії, Польщі, Болгарії, В’єтнаму, Латвії, Чорногорії, Сербії, Молдови та інших країн.

Впродовж 110 років своєї історії Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової є головним навчально-професійним осередком музичної культури Півдня України, одним з провідних українських та європейських закладів вищої музичної освіти, здатних виховувати висококваліфіковані мистецькі кадри, зміцнювати традиції та підвищувати авторитет національної української музичної культури у світовому просторі.