Ukraine digital: Studienerfolg in Krisenzeiten sichern

Ukraine digital: Studienerfolg in Krisenzeiten sichern (2022)
Україна диджитальна: забезпечити успішне навчання в кризові часи (2022) – саме таку назву має новий міжнародний освітній проект, що реалізується в Одеський національній музичній академії.🇩🇪🇺🇦
Цей спільний проект було розроблено та впроваджується на підставі партнерської угоди між  Вищою школою музики м.Детмольд (Німеччина) та  Одеською національною музичною академією імені А.В.Нежданової.Цей міжнародний освітній грантовий проект фінансується Німецькою службою академічних обмінів (ДААД) та має на меті підтримати студентів та музичну освіту в ОНМА під час війни.

Проект має такі складові: 1) фінансова підтримка студентів, які залишилися в Україні у формі стипендії; 2) навчальна програма – курс із 7 семінарів із диджиталізаціїї музичних занять.

Протягом липня та серпня стипендію було призначено 100 студентам, з вересня і до кінця 2022 року стипендію  отримують 180 студентів ОНМА.

Критерії для призначення стипендій: 1) постійне знаходження в Україні; 2) високий рейтинг у навчанні та творча діяльність; 3) соціальна та громадська робота в Україні під час війни.

З четвертого жовтня для студентів розпочався цикл навчальних семінарів із використання найсучасніших технологій для створення якісного звукозапису та його обробки. Назва навчального курсу “Audio/Video Production for Musicians”.  Викладачі та фахівці із звукової інженерії із Вищої школи музики м.Детмольд ведуть заняття та консультації у форматі Зум-конференцій англійською мовою для стипендіатів та всіх зацікавлених студентів. Всього у курсі проходять навчання більше 250 студентів та аспірантів. В грудні стипендіати гранту представлять власностворені аудіо-відео записи музичних творів – як результат отриманих знань.

Для викладачів 11 жовтня буде проведено окремий семінар-тренінг тривалістю 1,5 години з методики проведення онлайн-занять з музичного фаху. При впровадженні цього грантового освітнього проекту ОНМА отримає не тільки найсучасніший навчальний курс, стипендіальну підтримку 180 кращих студентів, але й найкращі мікрофони для самостійного звукозапису. 18 листопада буде проведено спільний міжнародний конгрес із викладачами музичного мистецтва ОНМА та Вищої школи музики м.Детмольд за тематикою “Ukraine digital”.

Керівники проекту:

Ірина Черняєва – проректор з міжнародних зв’язків ОНМА імені А.В.Нежданової

Арістотеліс Хадйакос – проректор із діджиталізації Вища школа музики м.Детмольд.