Стаховська Олена Володимирівна

Завідувачка кафедрою

Стаховська Олена Володимирівна

Завідувачка кафедрою

  • професор
  • Народна артистка України

 

Біографія

Народилась в м. Одесі. Закінчила Одеське музичне училище по класу фортепіано. Потім вступила до Одеської консерваторії на фортепіанний факультет (клас професора Л.Н. Гінзбург), 1980 р. закінчила вокальний факультет Одеської Державної консерваторії ім.. А.В. Нежданової (клас професора О.М. Фоменко), у 1997 році аспірантуру (клас професора, академіка Г.А. Поліванової).

В 1997 році Олена Володимирівна почала працювати в ОДМА ім.. А.В. Нежданової на посаді концертмейстера, а з 1980 року – в Одеській філармонії як солістка–вокалістка. З 1984 року вона працює в ОДМА на посаді викладача, потім – старшого викладача кафедри сольного співу, з 2002 року – доцент, з 2003 року – декан вокально-хорового факультету. У 2002 році отримала високе звання заслуженої артистки України. В 2013 році отримала почесне звання «Народний артист України».

З 2021 р. займає посаду завідувача кафедрою сольного співу ОНМА ім. А.В. Нежданової.

Працювала як солістка-вокалістка в оперних театрах України, Польщі, Молдови, Австралії, Італії, Співала програми з видатними диригентами Є. Сандецкісом, В. Матсовим, Б. Афанасьєвим та ін.

О. Стаховська веде активну наукову діяльність. Серед випускників заслужені артисти Укаїни, лауреати Міжнародних конкурсів.

Олена Стаховська набула великого визнання як майстер вокального мистецтва. В її репертуарі більше шести тисяч творів української зарубіжної та сучасної музики, шість оперних партій лірико-колоратурного сопрано.

Олена Стаховська є першою виконавицею багатьох творів сучасних авторів. Так, для неї був написаний та виконаний концерт для голосу з оркестром видатним Одеським композитором Т. Сидоренко – Малюковою, Вперше виконала цикл Л. Дичко «Пастелі» У вересні 2012 року на замовлення видатного польського композитора С. Морито на сцені Варшавської Національної академії імені Ф. Шопена виконала цикл – «П`ять пісень на вірші єврейських авторів», присвячений Холокосту.

Вона є постійним членом журі Міжнародних конкурсів вокалістів як в Україні, так і у Португалії, Італії. Запрошується як фахівець на майстер класи до Австралії, Польщі, Китаю.

З великою відповідальністю та відданістю Олена Стаховська працює на посаді завідувача кафедрою сольного співу фортепіано-теоретичного та вокального факультету.