Максиміліан Марія Джаннетті

завідувач кафедрою

Максиміліан Марія Джаннетті

завідувач кафедрою

  • викладач
  • завідувач кафедрою
Біографія

Максиміліан Марія Джаннетті народився 1967 року неподалік Мюнхена. Він вивчав тубу, контрабас і фортепіано у консерваторії Леопольда Моцарта в Аугсбурзі та у Мюнхенському університеті музики у професора Манфреда Хопперта. Потім він вивчав оркестрове диригування у професора Вернера Андреаса Альберта (асистент Герберта фон Караяна) у Головній консерваторії в Нюрнберзі та диригування духовим оркестром у професора Фелікса Хаусвірта у Базельському музичному університеті / Швейцарія. Закінчив із відзнакою. Він відвідував міжнародні майстер-класи Харві Філіпса (Університет Індіани/США), Тімоті Рейніша (Королівський північний музичний коледж Манчестера/Великобританія), Роберта Рейнольдса (Університет Південної Каліфорнії/США) та Арнальда Д. Габріеля (Симфонічний ор.), духовий оркестр ВПС США. Майстер-класи з композиції з Філіпом Вілбі (Університет Лідса/Великобританія), Адамом Горбом (Королівський північний музичний коледж Манчестера/Великобританія) та Едвардом Грегсоном (Королівський північний музичний коледж Манчестера/Великобританія).

Максиміліан працював у Німеччині диригентом з різними оркестрами і зміг досягти багатьох премій та нагород. Серед іншого він керував оркестром Лейпцизького радіо і був головним диригентом Молодіжного симфонічного оркестру Південно-Африканської Республіки. Він кілька разів вигравав конкурс Баварських оркестрів та Конкурс німецьких оркестрів. Він був обраний віце-президентом німецької секції WASBE та рішуче виступав за оригінальну літературу для симфонічних та духових оркестрів.

Багато композицій було написано з його ініціативи – переважно під його керівництвом пройшли світові прем’єри. Тут згадуються роботи Річарда Хеллера, Фредеріка Швенка, Флоріана Хейгенхойзера, Лутца Ландвера фон Прагенау, Манфреда Шнайдера, Ернеста Майо, Клауса-Петера Брухмана, Георга Штіха, Германа Регнера та Рольфа Рудіна. У концертні програми він поставив багато німецьких прем’єр міжнародних творів, таких як композиції Френсіса Макбета, Джин Баллісат, Ясухіде Іто, Девіда Вітакра, Френка Тіхелі, Тімоті Бреджа і Девіда Уітвелла.

Концертні тури відвідали майже всі континенти. Він зробив собі ім’я як член журі, запрошений диригент, лектор та автор наукових статей.

У його репертуарі є симфонічна оркестрова література, а також оперні твори від класики до модерну. Він є фахівцем з симфонічних духових оркестрів та сучасної музики. Він випустив понад десять компакт-дисків з різними оркестрами і зробив багато записів для Баварського радіо. Як учитель він викладав у школах та академіях Німеччини. Він розробив методично та дидактично нову модель навчання, починаючи з дитячого садка та закінчуючи професійним вивченням музики. Він досяг великої уваги і великих успіхів, оскільки поставив музичну освіту на зовсім інший рівень. Численні підробки та копії було знайдено в Німеччині та Австрії.

З 1 вересня 2020 року очолює відділення оперної підготовки, оркестр Оперної студії та викладає диригування в Одеській національній музичній академії.

Галерея