Жадушкіна Галина Володимирівна

викладач

Жадушкіна Галина Володимирівна

викладач

  • викладач
  • Заслужена артистка України
Біографія

Жадушкіна Галина Володимирівна народилася в м. Смоленську, в родині військовослужбовця.

У 1964 році, після закінчення 9 класу, вступила до Одеського державного художньо-технічного училища на відділення оперети (курс народного артиста України М. А. Ошеровського). У 1968 році закінчила училище і була прийнята в Одеський театр музичної комедії на посаду солістки театру. 1968 року вступила до Одеської державної консерваторії імені А. В. Нежданової, яку закінчила у 1976 році.

У 1981 році Галині Володимирівні присвоєно звання «Заслужена артистка України». У 1993 році звільнилася з театру у зв’язку з відходом на пенсію та очолила театр «Комедіум», організований СТД м. Одеси в якості художнього керівника і головного режисера.

У 1997 році, на запрошення російськомовної діаспори, була ухвалена на роботу в США в якості художнього керівника російськомовного театру в м. Лос-Анджелесі, Каліфорнія. 1999 року повернулася в Україну.

2001 року була запрошена на роботу до Одеського театру опери та балету на посаду режисера-постановника. У цьому ж році – викладач ОДМА імені А. В. Нежданової в оперній студії (нині – Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової).

Діяльність

Під час роботи нею були поставлені оперні та опереткові уривки та вистави:

І. Кальман «Маріца», Ф. Легар «Граф Люксембург» і «Весела вдова», Ж. Оффенбах «Ключ на бруківці», «Званий вечір з італійцями», А. Сальєрі «Спочатку музика, потім слова» (перша постановка), В. А. Моцарт «Директор театру» і «Чарівна флейта», Дж. Пуччіні «Тоска», М. Римський-Корсаков «Царева наречена», П. Чайковський «Євгеній Онєгін», Дж. Бізе «Кармен», Ш. Гуно «Фауст», І. Штраус «Летюча миша», А. Дмитрієв «Російський секрет», І. Дунаєвський «Біла акація», С. Джонс «Гейша», опери Г. Доніцетті «Любовний напій», «Дзвіночок», опера Власова на лібрето Р. Розенберг за мотивами оповідання Купріна «Гранатовий браслет» (перша постановка) та інші.

Галина Володимирівна є членом журі при СТД м. Одеси по присудженню премії імені Л. І. Бугової та І. І. Твердохліба.

Нагороди

Нагороджена Почесним знаком губернатора «За досягнення в розвитку вітчизняного мистецтва і багатогранну діяльність у сфері національної духовної культури» (2005).