Мурза Андрій Олександрович

викладач

Мурза Андрій Олександрович

викладач

  • викладач
Біографія

Своє навчання розпочав у школі ім. П.С. Столярського в класі доцента Анни Лаптєвої, після чого закінчив Одеську національну музичну академію імені А.В. Нежданової в класі професора Михайла Турчинського. Продовжив освіту у Вищій школі музики королеви Софії в Мадриді та аспірантурі Вищої школи музики Мангейма в класі професора Марко Ріцці. Приймав участь в майстер-класах Пінхаса Цукермана, Жерара Пуле, Захара Брона, Михайла Ваймана, Вівіан Хагнер, Міріам Фрід.

В роки навчання здобув перемогу на міжнародному конкурсі Julio Cardona в Португалії, був нагороджений грантами культурного фонду Ісаака Альбеніса, Німецького національного культурного фонду та фонду «Sinfonima», який на період навчання надав скрипку Ніколо Аматі.

Діяльність

Викладач кафедри, артист Дюссельдорфського симфонічного оркестру, засновник та художній керівник Одеського міжнародного конкурсу скрипалів.

Веде активну концертну діяльність, виступаючи на найважливіших фестивалях Європи, серед яких Люцернський фестиваль, Бетховенський фестиваль в Бонні, Young Euro Classic в Берліні, MDR Musik Sommer в Лейпцигу та інші. В рамках фестивалю LvivMozArt та за підтримки австрійського фонду Моцартеум став першим виконавцем зі східної Європи, який зіграв на оригінальній скрипці В.А.Моцарта, роботи італійського майстра Pietro Antonio dalla Costa (1764).

У якості соліста виступав з такими оркестрами, як симфонічний оркестр лейпцігського радіо MDR, філармонійний оркестр Баден-Бадена, симфонічні оркестри Кордоби та Каунаса, Молодіжний симфонічний оркестр України, Національний симфонічний оркестр України, Національний одеський філармонічний оркестр, Національний оркестр Молдови, симфонічний оркестр Українського радіо. Співпрацював з багатьма відомими диригентами, серед яких Оксана Линів, Азіз Шохакімов, Адам Фішер, Павел Пшитоцький.