Брийкало Сергій Євгенійович

доцент

Брийкало Сергій Євгенійович

доцент

  • доцент
  • Заслужений артист України
Біографія

Народився 30.12.1980 року в м. Луцьку.

 У 1996 році закінчив ДМШ №3 м. Луцька (клас В. Й. Милогородської).

З 1996 по 2000 рік навчався у Волинському державному училищі культури та мистецтв (клас П. Є. Милогородського).

З 2000 по 2005 рік – студент Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової (клас проф. В.П.Власова).

З 2005 по 2008 рік – асистент-стажист ОДМА імені А.В. Нежданової (творчий керівник – професор В. П. Власов).

З 2009 року – викладач.

З 2012 року – старший викладач кафедри народних інструментів.

З 2003 року по теперішній час – концертмейстер ансамблю “Перлини Одеси”.

З 2009 року по теперішній час – соліст-баяніст ансамблю «Чайка» Одеської обласної філармонії.

З 2011 по 2013 рік паралельно з викладацькою роботою займав посаду відповідального секретаря Приймальної комісії ОНМА імені А.В. Нежданової.

Лауреат Міжнародного конкурсу “Петро-павлівські асамблеї гармоніки” (Санкт-Петербург, Росія, 2003).

Викладаю клас спеціальності, ансамблю, концертмейстерської та педагогічної практики.

Діяльність

Беру участь у роботі журі міжнародних та всеукраїнських конкурсів, серед яких: регіональний конкурс виконавців на народних інструментах «Золота струна» (Миколаїв 2013 рік), Perpetum Mobile (Дрогобич 2016 рік), міжнародні та всеукраїнські конкурси  у місті Одеса (більше десяти) серед яких: міжнародний фестиваль-конкурс народно-інструментального мистецтва «Флояра» (2019, 2020, 2021, 2022, 2023 р.), «Музичні перлини», «Музичний всесвіт», «Музична пальміра», –  щорічно з 2014 року).

Учасник Міжнародних науково-практичних конференцій (Одеса, Луцьк, Умань, Дрогобич).

У складі ансамблю «Перлини Одеси» виступав з концертами у Польщі,  Німеччині, Франції, Австрії, Чехії, Великобританії, Італії, Іспанії, Андорі, Китаї, Південній Кореї, Тайвані, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, на о. Маврикій та о. Реньйон.

У складі Ансамблю «Чайка» Одеської обласної філармонії гастролював у Словенії, Румунії, Італії, Іспанії, Франції та Молдові.

З 2019 року учасник Ансамблю «Tango Music Project», у складі якого грають солісти Одеської опери. Концерти відбуваються  в Одесі (Urban Music Hall, Зелений театр, Болгарський центр, арт-клуб «ОСЬ наша культура», Будинок вчених), а також на концертних площадках міста Южний та Чорноморськ.

На запрошення Українського театру та залученням в склад оркестру інструменту баян, беру участь в виставах «Вечеря в Санлісі», «Неополітанські пристрасті», «Ніч перед Різдвом» та «Карпатський вестерн».

З 2017 року здобувач наукового ступеню на кафедрі історії музики та музичної етнографії ОНМА імені А.В. Нежданової.

З 2019 року член Профкому ОНМА.

З 2019 року веду сторінку кафедри народних інструментів ОНМА в соцмережі Facebook.

Публікації

Автор наукових статей, виданих в наукових збірках, затверджених ВАК України:

«Взаємодія композиторського та виконавського аспектів в музичній творчості» (на прикладі баянної музики В. Власова) // Музичне мистецтво і культура, Одеса 2012 р.

«Тематизм фольклорних творів В. Власова» // Музикознавчі студії, Луцьк 2013 р.

Учасник Міжнародних науково-практичних конференцій (Одеса, Луцьк, Умань, Дрогобич).

Учні

Серед учнів – Бекеші Олексій, лауреат Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Perpetum mobile», м. Дрогобич, 2013 р.  Прадищук Вадим (Міжнародні конкурси мистецтв «Музичні перлини», Одеса, 2020 р. ІІ місце, «Флояра» 2020 р., ІІІ місце);

Таргоній Сергій (Всеукраїнський конкурс «Баянне коло в Запоріжжі» ІІІ місце, «Inter Svityaz Acco Music» м. Луцьк ІІІ місце, Флояра, місто Одеса ІІІ місце. У студентському конкурсі імені В. В. Касьянова був нагороджений спеціальним призом композитора  Віктора Власова.

Самсонов Микола (Міжнародний конкурс народно-інструментального виконавства «Флояра», 2021 р. І місце; Міжнародний музичний конкурс СА «ACCORD» Швейцарія, 2021 р. Гран-Прі;. Двох туровий міжнародний конкурс академічного мистецтва «Art Freedom», Харків, 2021 р. І місце); Міжнародний конкурс народно-інструментального виконавства «Флояра», 2023 р. І місце).

Студенти виступають з сольними концертами та беруть учать у концертах класу у Великій та малій залі ОНМА імені А.В. Нежданової, у музичних училищах м. Луцьк та Кропивницькийй, а також у музичних школах міста.

Випускники працюють викладачами, концертмейстерами та диригентами оркестру народних інструментів Одеси, Миколаєва, АР Крим.

Нагороди

Нагороджений Почесною грамотою Одеської обласної державної адміністрації (2013р.),  Почесною грамотою Одеської обласної ради (2016 р.) та Почесною грамотою Одеського міського голови (2019 р.).

Галерея