професор
Народилася в м. Одеса. Середню загальну та музичну освіту отримала в ССМШ імені професора П. С. Столярського по класу «Теорія музики» заслуженого діяча мистецтв, доцента Т.С. Сидоренко-Малюкової. В 1974 році закінчила з відзнакою музикознавче відділення фортепіано-теоретичного факультету Одеської державної консерваторії імені А. В. Нежданової по класу «Музикознавство»; науковий керівник – кандидат мистецтвознавства, приват-професор Р. М. Розенберг. Спеціальність по диплому – музикознавець, викладач, лектор. В 1983 році закінчила аспірантуру Київської державної консерваторії імені П. І. Чайковського та захистила кандидатську дисертацію на тему «Основні типи музичного інтонування в українській камерно-інструментальній музиці 70-80 років»; науковий керівник – доктор мистецтвознавства, професор Н.О. Герасимова-Персидська.
Науковий ступінь кандидата мистецтвознавства одержала в 1987 р.; вчене звання доцента – в 1991р., вчене звання професора – в 2016 р.
На кафедрі теорії музики та композиції працює з 1974 року по теперішній час (з 1974 року – на посаді викладача, з 1983 року – старшого викладача, з 1989 року – на посаді доцента, з 2000 року – професора). Загальний стаж роботи – 47 років. Заступник завідуючого кафедрою теорії музики та композиції (з 1985 р.).
Член Національної спілки композиторів України (1990).
Нагороджена Почесними грамотами Одеської міської Ради (2013), Управлення освіти і науки ОДА (2013), Управління культури і туризму ОДА (2012, 2007) та інш.
Основні розроблені та прочитані теоретичні курси – «Гармонія», «Аналіз музичних творів» для композиторів, музикознавців та виконавців усіх спеціалізацій денної і заочної форм навчання (у тому числі для іноземних студентів). На кафедрі здійснює керівництво педагогічної та виробничої практик музикознавців і композиторів (бакалаври, магістри). Є науковим керівником досліджень різних рівнів: дисертаційних, магістерських, бакалаврських. Так, були успішно захищені 8 дисертацій на здобуття вченого ступеня кандидата мистецтвознавства та доктора філософії, близько 90 магістерських та дипломних робіт, більш 50 бакалаврських робіт. Всі випускники класу працюють за фахом в Україні та за кордоном.
Головний напрям наукових досліджень – аналіз різних аспектів композиторської творчості в сучасній українській музичній культурі, нових форм музично-мовної виразності, вивчення особливостей виконавського анализу музичного тексту. До сфери наукових інтересів входить також вивчення деяких проблем сучасного аналітичного музикознавства, що пов’язані, зокрема, з специфікою викладання теоретичних курсів музикознавцям, композиторам та виконавцям різних спеціалізацій. Результати наукової та науково-методичної діяльності відображені в понад 80 роботах, значна частина з яких опублікована.
Являється автором учбово-методичного посібника, науково-методичних рекомендацій та розробок, монографічних робіт, численних статей и тез докладів в спеціалізованих наукових виданнях. Учасник близько 70 міжнародних фестивалів, форумів, конференцій і семінарів. Редактор деяких наукових музикознавчих видань.