Єфремова Ольга Олегівна

старший викладач

Єфремова Ольга Олегівна

старший викладач

  • старший викладач
Біографія

Єфремова Ольга Олегівна народилася в м. Одесі в 1962 році в родині службовців. Після закінчення з відзнакою музичної школи № 1 м. Одеси та восьми класів середньої загальноосвітньої школи № 117 вступила до Одеського музичного училища, яке закінчила з відзнакою у 1983 році за спеціальністю фортепіано. В цьому ж році вступила до Одеської державної консерваторії імені А.В. Нежданової, яке закінчила у 1989 році за двома спеціальностями: фортепіано (клас професора Е.Д. Коваленко) та орган (клас доцента В.Л. Рубахи). Отримала диплом з відзнакою та 6 кваліфікацій: концертний виконавець, викладач фортепіано, викладач органу, соліст-органіст, учасник камерного ансамблю, концертмейстер. Ще будучи студенткою виступала з сольними концертами (фортепіано та орган), отримала іменні стипендії (імені Е.Г. Гілельса і К.Ф. Данькевича). На 4 курсі почала працювати в Одеській державній консерваторії на кафедрі хорового диригування, з 1990 року – працює викладачем на кафедрі спеціального фортепіано.

Після закінчення консерваторії продовжувала навчання в дворічної асистентурі-стажуванні Ленінградської державної консерваторії імені М.А. Римського-Корсакова у класі Заслуженої артистки Росії Оксентян Н.І. за спеціальністю орган.

З 1995 по 1996 рік стажувалася в консерваторії м. Куопіо під керівництвом професора Мікко Корхонен, де вивчала старовинну музику (орган, клавесин, клавікорд).

З 1996 по 1998 рік навчалася в аспірантурі Вищої музичної школи в Штутгарті під керівництвом професора, доктора Людгера Ломана (Stuttgart, Musikhochschule, Kunstlerishe Aufbaustudium, KA). Під час навчання в Німеччині відвідувала майстер-класи знаменитих органістів сучасності: Л. Рогг, Д. Тіттерінгтон, І. Лауквік, М. Радулеску, Н. Денбі, Б. Хаас та інш.

Ольга Олегівна є дипломантом двох Міжнародних конкурсів органістів в м. Удіне (1998), та конкурсу імені Ф.Шуберта (Кремоліно, Італія, 2001).

Діяльність

Концертно-виконавська діяльність:

Педагогічну та науково-методичну роботу Ольга Олегівна Єфремова поєднує з концертно-виконавської діяльністю.

Починаючи з 2000 року по теперішній час з ініціативи та за підтримки ректора Одеській музичній академії імені А.В. Нежданової (нині – Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової), академіка Сокола А.В. проходить цикл органних концертів під назвою «Орган в світі музики». В рамках цього циклу Ольга Олегівна зіграла понад 60-ти сольних концертів, в яких прозвучали твори, які становлять основу органного репертуару. Також, бере активну участь у престижних щорічних органних фестивалях (Варшава, Лович, Фромборк, Ульм, Кірхайм, Дрезден). Виступає в багатьох містах України: Вінниця, Рівне, Чернівці, Миколаїв, Львів, Запоріжжя, Харків, Дніпропетровськ.

З останніх зарубіжних гастролей – серія концертів по Східній Німеччині, де О.О. Єфремова виступала на значущих історичних інструментах (орган Ладегаста), і в знаменитій Frauenkirche в Дрездені (1-ий Адвент, 2011).

Виконує сучасну музику таких авторів, як: Губайдулліна, М. Кагель, П. Ебен, В. Дінеску, С. Берінский, Е.С. Тююр та інші. Також, твори Одеських композиторів К. Цепколенко, В. Ларчікова. Є першою виконавицею в Одесі циклу І. Асєєва «12 фуг для органа».

Виступала на інавгурації невеликого органу в пасторському будинку при Одеській лютеранській кірхи, де був присутній посол Німеччини в Україні пан Штюдеман.

Брала участь в концерті, присвяченому Павлу Іоанну II в польському костелі в м. Одесі на запрошення Генерального консула Польщі Півдня Україні пана А. Собчака.

Виступає, також, як піаністка. З солістами підготувала і виступила в концертах з монооперою Ф. Пуленка «Людський голос» і М. Таривердієва «Очікування».

Бере активну участь в концертах ОДМА імені А.В. Нежданової: прем’єра Дж. Россіні. Реквієм (партія органу), А. Шнітке. Реквієм для органу та хору.

Ювілейні концерти, приурочені до знаменних дат: В.А. Моцарта, Д.Д. Шостаковича. Протягом 20 років дає кілька благодійних концертів на рік (Різдвяні вечори та Великодні зустрічі).

Має численні позитивні відгуки преси – зарубіжної та української. В Одесі грає на всіх існуючих органах. Має рекомендаційний лист знаменитого швейцарського органіста і композитора сучасності Ліонеля Рогге. Була присутня на майстер-класі маестро в Марктобердорфі (Мюнхен), де брала активну участь і була відібрана для заключного концерту на унікальному історичному інструменті. Щорічно грає перед першокурсниками на День знань.

Громадська діяльність:

Єфремова Ольга Олегівна брала участь у підготовці та проведенні всіх Міжнародних конкурсів пам’яті Еміля Гілельса, Міжнародного конкурсу скрипалів імені Д. Ойстраха та Міжнародного конкурсу вокалістів пам’яті Антоніни Нежданової (2010), де працювала секретарем жюрі.

На радіостанції «Гармонія Світу» з її участю були записані 2 передачі: «Бесіди про орган» в рубриці «Час Академії» (2-х годинна передача з використанням записів, зроблених у різний час на органах Німеччини, Англії, Україна, 2010).

Публікації

Наукові праці. Видання. Публікації:

О.О. Єфремова є здобувачем на звання кандидата мистецтвознавства (науковий керівник – доктор мистецтвознавства, професор О.І. Самойленко).

Опубліковані 2 статті:

  • Обработка хорала «Vater unser im Himmelreich» в творчестве Г. Бёма и И. Пахельбеля;
  • «Tabulatura Nova» С. Шейдта как историко-стилевая основа органного исполнительства.

Розробила програму за спеціальністю «орган», яка була схвалена кафедрою і Вченою радою. Є автором лекційного курсу «Органне мистецтво».

Бере участь у наукових конференціях, що проходять в ОНМА імені А.В. Нежданової.