Комарова Ія Інгілісівна

старший викладач

Комарова Ія Інгілісівна

старший викладач

  • старший викладач
  • Заслужена артистка України
Біографія

Закінчила Донецьке музичне училище (викл. Дикань І.Ф.) та Київську музичну академію ім. П.І. Чайковського по класу проф. Палшкова Б.Б. (1986р.).

1986 р.  – по конкурсу пройшла у групу альтів Одеського Філармонійного оркестру.

1987р. – по конкурсу зайняла посаду концертмейстера групи альтів у Одеському Філармонійному оркестрі, яку займає по сьогоднящній час.

З 1988р. – учасник камерного ансамблю «Гармонії Світу», з яким виконала багато творів різних стилей та жанрів. З оркестром  і ансамблем гастролювала в Америці, Австралії,  Канаді, Австрії, Швейчарії, Німеччині, Італії, Ізраілі, Англії, Франції, Латвії, Росії, Вірменії та у багатьох містах України.

Лауреат міжнародного конкурсу «ХХІ Century Art» (перша премія 2006 р. Ворзель).

Лауреат першого ступеню «I.C.M.U» (2009 р. Одеса).

Лауреат першого ступеню «I.C.M.U» (2012 р. Львів).

Учасник Міжнародних фестивалей: «Київ Music Fest», «Европа – Азія» Казахстан,  «Контрасти » Львів, «Два дня, Дві Ночі» Одеса, а також міжнар. фест у Вірменії і Латвії.

Як солістка виступала в Італії, Австрії, Молдові, Росії, Україні з оркестрами Кишинева, Києва, Днепропетровська, Одеси. Були виконані твори Б. Бартока, Берліоза, Моцарта, Станковича, Бруха, Хіндеміта, Шнітке тощо. З 1990 р.виконавчу діяльність поєднує з педагогічною діяльністю в Одеській Музичній Академії, де зараз і працює на кафедрі струнних інструментів і кафедрі камерного ансамблю (концертмейстер).

Учні

Випускники класу працюють в провідних симфонічних колективах Укаїни, викладають в учбових музичних закладах: Київському Нац. оркестрі,  Одеському  Нац. оркестрі,  у Хмельницькому та Черніговському тощо.

2012 р.  – Подяка прем’єр міністра України «За багаторічну сумлінну працю та високий рпрофессіоналізм».

8 листопада 2017 р. – Державна нагорода України – присвоєно почесне звання «Заслужений артист України (№355).

2017 р. – відзнака «За багаторічну плідну працю» (№242)

2018 р. – Грамота ІІІ – гоміжнародного конкурсу за підготовку лауреата.

2018 р. – Діплом за участь у складі жюрі на ІІІ Всеукраїнському конкурсі камерн. Ансамблей ім. В. Повзуна.