Балінова Світлана Конківна

старший викладач

Балінова Світлана Конківна

старший викладач

  • старший викладач
Біографія

Балінова Світлана Конківна народилася 14 березня 1956 року в місті Варна (Болгарія). У 1971 році закінчила з відзнакою ДМШ № 1 за спеціальністю «фортепіано» (клас викладача Л. М. Томашпольскої). З 1971 по 1974 рік навчалася в Одеській спеціальній музичній школі імені професора П. С. Столярського (клас за спеціальністю «фортепіано» професора Г. Д. Бучинського і Д. Г. Бучинського).

1974 року поступила в Одеську державну консерваторію імені А. В. Нежданової (клас професора А. А. Кардашева), яку закінчила в 1979 році з присвоєнням наступних кваліфікацій: концертний виконавець, викладач, концертмейстер, соліст камерного ансамблю.

У 1981 році вступила в асистентуру-стажування Київської державної консерваторії імені П. І. Чайковського (клас заслуженого артиста України, професора Ржанова Є. А.), яку закінчила в 1983 році з відзнакою і з присвоєнням кваліфікації: концертний виконавець, старший викладач вузу.

З 1979 року по теперішній час працює в ОНМА імені А. В. Нежданової.

Діяльність

Концертно – виконавська діяльність:

Концертно-виконавська і наукова діяльність Балінової С. К. пов’язана з вивченням та пропагандою болгарського музичного мистецтва, творів болгарських та українських композиторів, написаних на болгарську тематику. Світлана Конківна є першим виконавцем творів Д. Христова, П. і А. Владігєрових, Д. Ненова, А. Танєва в Україні.

В рамках Міжнародного музичного фестивалю «Варненско лято» брала участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Лятни научни срещи» з доповіддю «До питання про наступність традицій у сфері розвитку болгарської національної культури в Україні» (липень, 1996, Варна, Болгарія). Також, читала лекції про українську музичну культуру в СМУ «Добри Христов» (червень, 1997, Варна, Болгарія).

Публікації
  1. Балинова Светлана. М. В. Лисенко и българската музикална култура // Българско музикознание – год. XVI. – София: БАН, Институт по проблеми на изкуствознанието – сектор «Музика», 1992. – Кн. 3. – С.73-80.
  2. Балинова Светлана. К вопросу о преемственности традиций в сфере развития болгарской национальной культуры на Украине // Празници и зрелища в современната европейска культура. Материали от Международната научна среща, посветена на 70-годишнината на Варненския музикален фестивал. Варна 6-7 юли 1996 г. – София, 1998. – С. 78-85.
  3. Балинова С. Страницы истории украинско-болгарских музыкальных связей // «Единение народов – единение культур». Украинско-болгарские культурные связи: история и современность. К X Международному съезду славистов. – Киев: Наукова думка, 1987. – С. 60-69.