Муравська Ольга Вікторівна у 1978 році закінчила з відзнакою Одеську хорову школу (нині Одеська хорова школа імені С. К. Крижановського).
Середню спеціальну музичну освіту отримала в Одеському музичному училищі (відділ теорії музики; клас викладачей Л. С. Космакової и Л. С. Шевченко-Анісімової, 1978 – 1982; диплом з відзнакою); вищу освіту – в Одеській державній консерваторії ім. А. В. Нежданової (нині Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової) (фортепіанно-теоретичний факультет, спеціальність «музикознавство», клас доктора мистецтвознавства, професора О. М. Маркової, 1982-1987; диплом з відзнакою).
У вересні 1984 року паралельно з навчанням в консерваторії почала працювати викладачем музично-теоретичних дисциплін, а з 1987 року – завідуючим хоровим відділом в Одеській дитячій школі мистецтв № 1 (нині Дитяча школа хорового мистецтва імені С. К. Крижановського).
У 1989 році була переведена на посаду викладача музично-теоретичних дисциплін в Одеське державне музичне училище ім. К. Ф. Данькевича (нині училище мистецтв і культури), де вела курси «Музичної літератури», «Сольфеджіо», «Теорії музики», «Гармонії», «Музичної критики», «Лекторської практики». З 1994 року працювала сумісником в Одеській школі хорового мистецтва, а також в Одеській державній консерваторії на кафедрі історії музики і музичної етнографії (с почасовою оплатою).
20 лютого 2004 року захистила кандидатську дисертацію на тему: «Німецька траурна погребальна музика лютеранської традиції як феномен європейської культури XVII-XX століть» (Науковий керівник – доктор мистецтвознавства, професор О. М. Маркова).
01.09. 2004 року була прийнята на посаду викладача кафедри сучасної музики і музичної культурології ОДМА ім. А. В. Нежданової (нині кафедра теоретичної і прикладної культурології) за сумісництвом (основне місце роботи – Одеське державне училище мистецтв і культури ім. К. Ф. Данькевича).
09.03. 2005 року рішенням Вченої ради ОДМА ім. А. В. Нежданової обрана за конкурсом на посаду доцента кафедри сучасної музики і музичної культурології за сумісництвом (нині кафедра теоретичної та прикладної культурології).
06.01. 2006 року була прийнята на постійну роботу на посаду доцента кафедри сучасної музики і музичної культурології ОДМА ім. А. В. Нежданової (нині кафедра теоретичної та прикладної культурології), де і працює до теперішнього часу.
23.12. 2008 г. рішенням Атестаційної колегії (Протокол 6/ 94 – Д) було присвоєно звання доцента (Атестат доцента – 12 ДЦ № 021476).
З 2010 по 2013 роки була докторантом ОДМА ім. А. В. Нежданової.
26 квітня 2018 року відбувся захист дисертації «Вплив східнохристиянської культури на європейське музичне мистецтво XIX – XX століть», представленої на здобуття наукового ступеня доктора мистецтвознавства: 26.00.01 – Теорія та історія культури (Науковий консультант – доктор мистецтвознавства, професор О. М. Маркова).
06 червня 2022 року на підставі рішення атестаційної колегії Муравській О. В. присвоєне вчене звання професора (Атестат професора – АП № 004062).
У 2015 році О. В. Муравська пройшла стажування на кафедрі культурології Одеського національного університету імені І. І. Мечникова з 02.03.2015 р. по 31.03.2015 р. Наказ від 03.04. 2015 р. № 858-18. Загальний обсяг стажування становить 108 академічних годин.
У 2019 році О. В. Муравська пройшла стажування для педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів I – IV рівнів акредитації на базі Vilnius University and Greek-Lithuanian Community “Pontos” в рамках програми «The European Union and the Byzantine Empire – the cultural heritage, history and prospects» з 26.07.2019 р. по 27.08.2019 р.
У 2022 році О. В. Муравська пройшла стажування на базі Vilnius University в рамках програми «Current issues of development of musical culture in the context of globalization» з 05.02.2022 р. по 05.03.2022 р. Загальний обсяг стажування становить 180 академічних годин.
Муравська О. В. веде лекційні та індивідуальні заняття з бакалаврами І–ІV курсів фортепіано-теоретичного та вокального факультету з дисциплін «Історія зарубіжної культури», «Релігійні основи культури і християнства в музиці»; з магістрами та аспірантами – «Музична критика та джерелознавство», «Східнохристиянська парадигма європейської культури і музика».
Наукові інтереси Муравської О. В. охоплюють широке коло музикознавчих, мистецтвознавчих та культурологічних питань, які стосуються проблематики, пов’язаної з духовними культовими настановами європейської культури і музики Нового часу та її жанрової сфери, що є предметом активної дослідницької уваги у мистецтвознавчій, культурологічній та гуманітарній думці сучасної України та Європи. Все це знайшло відбиття і в тематиці її кадидатського та докторського досліджень, зосереджених в тому числі і на візантійській ґенезі культури Європи та України, що охоплює період від Середньовіччя аж до сьогодення у всьому різноманітті його стильових проявів (готика, бароко, класицизм, ампір, бідермаєр, романтизм, стильові шукання культури ХХ століття тощо).
За даною тематикою О. В. Муравською здійснено 61 виступ на міжнародних і всеукраїнських науково-теоретичних і науково-практичних конференціях та опубліковано 63 наукових статті у фахових та міжнародних виданнях, а також тези. Зазначена проблематика відтворена у монографії О. В. Муравської «Східнохристиянська парадигма європейської культури і музика XVIII – XX століть» (2017), а також в учбовому посібнику «Нариси з історії зарубіжної музичної культури» (2010), що активно використовуються в педагогічній практиці на кафедрі теоретичної та прикладної культурології ОНМА ім. А. В. Нежданової.
Протягом 2006–2023 рр. під керівництвом О. В. Муравської до захисту було підготовлено 69 магістерських досліджень.
Протягом 2006–2021 рр. під керівництвом О. В. Муравської було захищено шість кандидатських дисертацій (спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво):
Горелік Л. М. «Вокальний цикл у жанрово-видовій специфіці камерного співу» (2006);
Олейнікова Ю. В. «Бідермаєр та його прояви в вокальній музиці XIX-XX століть» (2010);
Шпак Г. С. «Угорська національно-релігійна ідея у хоровій творчості Ф. Ліста» (2012);
Заєць Н. В. «Жанрово-стильові аспекти фортепіанної творчості І. Альбеніса, Е. Гранадоса, М. де Фальї у відтворенні іспанської національної ідеї» (2018);
Гульцова Д. П. «Поетика фортепіанного етюду в європейській музиці XIX-XX століть» (2018);
Шан Юн «Містеріальні аспекти «великої» французької опери та їх відтворення у творчості Дж. Меєрбера та Ж. Ф. Галеві» (2021).
У 2021 році під керівництвом О. В. Муравської було захищено докторську дисертацію за спеціальністю 26.00.01 – Теорія та історія культури – Татарнікова А. А. «Алілуйно-славословний базис європейської культури і музики» (НМАУ імені П. І. Чайковського).
О. В. Муравська з 2018 року і по 2021 рік приймала участь у роботі Спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій в Одеській національній музичній академії імені А. В. Нежданової Д 41.857.01. З 2005 по 2019 роки приймала участь у засіданнях ради у якості першого та другого оппонента (11 відгуків), а також підготовила 10 відгуків на автореферати дисертацій (з них чотири – докторські роботи за спеціалізацією 26.00.01 – Теорія та історія культури). У 2023 році тричі приймала участь у роботі разових спеціалізованих вчених рад по захисту дисертацій на здобуття вченого ступеня доктора філософії (як перший опонент, рецензент та як голова разової спеціалізованої ради).
У 2018 році отримала сертифікат, який підтверджує достатньо високий рівень володіння іноземною мовою – англійська. Сертифікат Level В2 № Е-183, Київ, від 03.10.2018 р.
О. В. Муравська, починаючи з 1998 року, є членом організаційного комітету у проведенні в Одеській національній музичній академії імені А. В. Нежданової щорічних Міжнародних науково-творчих та науково-практичних конференцій – «Трансформація музичної освіти: культура і сучасність» та «Захід – Схід: культура і мистецтво».
З 2019 року О. В. Муравська є членом редколегії та редактором збірок матеріалів з позначених конференцій. З 2022 року є одним з організаторів та постійних учасників засідань «Круглих столів», присвячених актуальним питанням теорії та історії культурологічної думки та сучасної вищої гуманітарно-мистецької освіти, що проводяться чотири рази на рік на базі кафедри теоретичної та прикладної культурології Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової.
За плідні наукові здобутки, значний особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, багатогранну дослідницьку діяльність, високий професіоналізм, підготовку висококваліфікованих фахівців, впровадження наукових досягнень у виробництво та з нагоди Дня науки О. В. Муравська була відзначена почесними грамотами Одеської облдержадміністрації (2011, 2023 р.) та Міського голови м. Одеса (2018 р.).
Розпорядженням Міського голови м. Одеса № 379 від 21.05.2021 р., відповідно до пункту 20 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 7 Статуту територіальної громади Міста Одеси, за багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, вагомі досягнення у науково-педагогічній діяльності, значний внесок у розвиток науки, освіти і культури та з нагоди відзначення Дня науки О. В. Муравську нагороджено Почесною відзнакою Одеського міського голови «Подяка».
І. До захисту кандидатської дисертації
ІІ. Після захисту кандидатської дисертації
Після захисту докторської дисертації
І. До захисту кандидатської дисертації
ІІ. Після захисту кандидатської дисертації
III. Публікації після захисту Докторської дисертації