Роджеро Олексій Миколайович народився 1950 року в Одесі. Закінчив філософський факультет Московського державного університету імені М. В. Ломоносова у 1972 році. Після цього навчався в аспірантурі Інституту історії природознавства та техніки АН СРСР. У 1980 році в Інституті філософії АН УРСР захистив кандидатську дисертацію на тему «Проблема взаємовідношення мови та теоретичного мислення (на матеріалі становлення класичної науки XVI – XVII ст.)». З 1976 року здійснює викладацьку та науково-дослідницьку діяльність у вищих навчальних закладах Москви і Одеси.
У 1991 році був запрошений в Одеську державну консерваторію імені А. В. Нежданової (нині – Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової) на посаду професора. За сумісництвом з 1977 по 2010 рік викладав базові філософські дисципліни на філософському факультеті Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
В ОНМА ім. А.В.Нежданової читає загальні та спеціальні курси з філософії для студентів, магістрів та аспірантів.
У 1991 році організував міжвузівський науковий філософсько-культурологічний семінар на базі Одеської державної консерваторії імені А. В. Нежданової і на протязі 20 років був його керівником.
У 1996 році став одним із засновників та головою правління науково-просвітницького товариства «Одеська гуманітарна традиція». 2006 року був обраний почесним головою громадської організації «Науково-просвітницьке товариство “Одеська гуманітарна традиція”».
З 2021 р. – член редколегії фахового ВАКівського видання «Докса / DOXA. Збірник наук. праць з філософії та філології». Постійний експерт (рецензент) цього видання.
Член Українського Філософського фонду, член правління Одеського філософського товариства.
Основні проблеми та етапи наукових досліджень Роджеро О. М. відображені у численних статтях і доповідях, що вміщено у різних наукових виданнях та розділах наукових монографій.
Найбільш важливі публікації:
Конференції:
Роджеро О. М. брав участь у багатьох наукових, науково-теоретичних та науково-практичних міжнародних, союзних, республіканських конференціях, симпозіумах та семінарах. Виступав з доповіддю на VIII Міжнародному конгресі з логіки, методології і філософії науки (Москва, серпень 1987 р.). Був організатором і головою оргкомітету багатьох наукових семінарів і конференцій, що проводилися під патронатом науково-просвітницького товариства «Одеська гуманітарна традиція» («Кантівська школа», 1999; «Вступ в феноменологію Едмунда Гуссерля», 2001; «Інтерсуб’єктивність, комунікація, мова: проблеми сучасної гуманітаристики», 2004; «Стратегії інтерпретації тексту: методи і межі їх використання. «Ніс» Н. Гоголя», 2006) та ін.
У 2021 р. брав участь у Міжнародній науково-теоретичній конференції «Філософія та література». Одеса, 25-26 червня 2021 р.