Язикова Наталія Борисівна

доцент

Язикова Наталія Борисівна

доцент

  • кандидат педагогічних наук
  • доцент
  • член Вченої ради
Біографія

Язикова Наталія Борисівна в 1970 році закінчила з відзнакою Сімферопольське музичне училище імені П.І. Чайковського по класу фортепіано і в тому ж році вступила до Одеської державної консерваторії імені А.В. Нежданової в клас професора Лейзеровича Г.І. Закінчила консерваторію в 1975 році.

З 1974 по 1990 рік працювала концертмейстером на кафедрі сольного співу.

З 1990 року працює на кафедрі загального та спеціалізованого фортепіано Одеської державної музичної академії імені А.В. Нежданової. У теперішній час – на посаді доцента.

У 1993 році захистила кандидатську дисертацію в Інституті педагогіки АПН України (Київ). Присвоєно науковий ступінь кандидата педагогічних наук.

У 1998 році було присвоєно вчене звання доцента

У 2017 році – голова журі конкурсу «Два таланти» (лауреати першої премії – Т. Лисенко (сольний спів), К. Швець (хорове диригування)).

Випускники, які закінчили навчання в класі фортепіано Язикової Н.Б., гідно продовжують творчу та педагогічну роботу в театрах, філармоніях, багато з них стали лауреатами міжнародних та всеукраїнських конкурсів виконавців.

За період педагогічної діяльності було надруковано понад 25 наукових статей, збірки методичних рекомендацій. Язикова Н.Б постійно бере участь у міжнародних семінарах та науково-творчих конференціях.

У 2009 році видано навчальний посібник «Фортепіанна педагогіка (навчання музикантів різних спеціальностей гри на фортепіано)».

У 2019 році була обрана на посаду декана факультету заочної та магістерської підготовки ОНМА імені А.В. Нежданової.

Травень 2021 року – методична розробка силабусу курсу загального та спеціалізованого фортепіано для бакалаврів та магістрів ОНМА імені А.В. Нежданової.