Нікуліна Вікторія Вікторівна

доцент

Нікуліна Вікторія Вікторівна

доцент

  • кандидат педагогічних наук
  • доцент
Біографія

Нікуліна В.В. у 1973 р. з відзнакою закінчила Одеську державну консерваторію ім. А.В. Нежданової (клас професора Гінзбург Л.Н.), отримала диплом концертного виконавця, соліста камерного ансамблю, концертмейстера та викладача.

Протягом 1972 – 1977 рр. працювала концертмейстером кафедри сольного співу в класі засл. артиста України, професора Іванова Є.М.

З 1977 року працює викладачем кафедри загального та спеціалізованого фортепіано Одеської державної консерваторії імені А.В. Нежданової.

З 1983 р. по 1987 р. навчалась в заочній аспірантурі Південно-Українського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського.

З 1985 року по сьогодення відповідальна за здачу заліків, екзаменів студентів народного відділу кафедри загального та спеціалізованого фортепіано, два рази на рік проводить відкриті концерти оркестрового відділу.

У 1987 р. успішно захистила дисертацію за темою: «Формування музично-естетичної культури студентів негуманітарних ВУЗів в умовах факультативних занять». Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Хмелюк Р.І. Присвоєно науковий ступінь кандидата педагогічних наук.

З 1988 р. – старший викладач кафедри загального та спеціалізованого фортепіано.

З 1991 р. – доцент кафедри загального та спеціалізованого фортепіано Одеської державної консерваторії ім. А.В. Нежданової.

За роки праці підготувала понад 350 спеціалістів, серед яких лауреати міжнародних конкурсів, такі як: Марія Гулегіна, Дмитро Харітонов, Сергій Красних, С. Шестерньова та інші, які плідно працюють як в Україні, так і за кордоном.

Є автором понад 40 публікацій, серед яких: «Нові форми музично-естетичного виховання студентів у ВУЗі»; «Стильові особливості творчості одеського композитора О. Польового»; «Розвиток методичної думки в практиці роботи музикантів-педагогів»; «Специфіка практичної діяльності студентів-музикантів в учбовому процесі» та ін.

У травні 2021 року Нікуліна В.В. приймала участь у методичній розробці силабусу курсу загального та спеціалізованого фортепіано для бакалаврів та магістрів ОНМА імені А.В. Нежданової.

Багато виступала з сольними концертами як в Україні (Одеса, Миколаїв, Херсон, Черноморськ), так і за кордоном (Італія, Болгарія, Німеччина).