Шрамм Наталія Борисівна

старший викладач

Шрамм Наталія Борисівна

старший викладач

  • старший викладач
Біографія

Шрамм Наталія Борисівна народилася 8 липня 1960 у м. Одеса.

У 1967 році вступила в Одеську середню спеціальну школу імені проф. П. С. Столярського по класу фортепіано, закінчила її у 1978 р.

У 1978 році вступила і в 1983 році закінчила Одеську державну консерваторію за фахом фортепіано. Навчалася в класі доцента Крижановського М.І.

Багато років працювала провідним концертмейстером на кафедрах оперно-симфонічного диригування, сольного співу, духових та ударних інструментів. В теперішній час (понад 10 років) є провідним концертмейстером кафедри хорового диригування за фахом «вокал-постановка голосу».

Дипломант республіканського конкурсу в м. Луганську (1987 р), брала участь у Всесоюзному конкурсі виконавців на духових інструментах в м. Мінську (Білорусь, 1989 р.), у різних концертах і музичних фестивалях в Києві, Харкові, Одесі.

Студенти Віктор Самойленко і Сергій Вапняр – лауреати міжнародних конкурсів, в теперішній час – солісти оркестру Одеської обласної філармонії та Одеського національного театру опери та балету.

З 1.09.2006 р. почала викладати на кафедрі загального та спеціалізованого фортепіано як педагог-погодинник, а з 31.09.2013 р. вже у штаті складу кафедри.

За ці роки випустила понад 30 студентів різних спеціальностей (вокалістів, музикознавців, струнників, народників). Багато з них ведуть активну концертну діяльність, беруть участь у міжнародних конкурсах, є солістами оркестрів філармоній, оперних і драматичних театрів Україні та за кордоном.

У своїй педагогічній роботі керується індивідуальним підходом, намагаючись розвинути музично-естетичний світогляд студентів. У педагогічному репертуарі представлені різні стилі і жанри фортепіанної музики, твори українських композиторів (І. Шамо, М. Скорика, І. Знатокова та ін.). Готує студентів до виступів у відкритих ювілейних концертах кафедри.

Виконавська діяльність Шрамм Н.Б. пов’язана з роботою ведучого концертмейстера кафедри хорового диригування. Свій досвід намагається передати студентам у виконанні ансамблів і акомпанементів, фортепіанних творів класиків, романтиків, сучасної та джазової музики. Бере активну участь у житті кафедри, входить до складу комісій з прийому заліків та іспитів.

Шрамм Н.Б. опублікувала 4 статті у науковому віснику (м. Одеса), збірнику наукових праць Луганського державного інституту культури, збірнику наукових праць м. Харкова.

Публікації

Статті:

  • Малі форми як об’єкт учбової практики музиканта.
  • Момент-модель стилистики Л. ван Бетховена в Сонатах Ф. Шуберта.
  • О лингвистических основаниях интонационной концепции Б. Асафьева.
  • Комплекс рококо, как стилевой знак в сонате В.А. Моцарта А-dur К.№331
  • Також неодноразово брала участь в міжнародних науково-творчих конференціях «Схід – Захід» й «Трансформація музичної освіти і культури в Україні: традиція та сучасність».