Лісовська Раїса Костянтинівна

доцент

Лісовська Раїса Костянтинівна

доцент

  • доцент, який немає вченого звання

 

Біографія

Лісовська Р.К. народилася 2 квітня 1944 р. в Полтавській області. Батько, Лісовський К.З., загинув в кінці 1944 року, визволяючи від фашистських загарбників столицю Словаччини Братіславу. Мати, Лісовська А.Т., фармацевт, виховала трьох дітей.

У 1966 році закінчила Одеський державний Університет  імені І.І.Мечникова за спеціальністю «Французька мова і література» і отримала кваліфікацію «філолог, викладач французької мови і літератури». 

З 1966 по 1979 р. працювала в ВАТ «Інтурист» м. Одеси – головним гідом-перекладачем французької і італійської мов , керівником групи перекладачів романських мов.

 В 1975 р. закінчила Вищі курси перекладачів Головного управління при Раді міністрів  СРСР  за фахом – перекладач італійської мови.

Працювала синхронним перекладачем французької і італійської мов на перемовинах мерів міст-побратимів Одеси і Генуї, Одеси і Марселя. Вела синхронний переклад на різноманітних кінофестивалях в рамках культурних відносин між Україною, Францією і Італією.  Була членом Асоціації дружби Україна-Італія.

Одночасно працює позаштатним перекладачем Одеської державної торгово-промислової Палати.

Діяльність

З 1979 р. почала свою педагогічну діяльність в ОНМА імені А.В. Нежданової як викладач італійської і французької мов. 42 роки працює доцентом кафедри  іноземних мов , з яких 26 років працювала завідуючою кафедри іноземних мов. Загальний  трудовий стаж – 55 років.

Проводить підготовку студентів для участі в національних і міжнародних конкурсах вокалістів. 

Працювала перекладачем в Журі Міжнародного Конкурсу  вокалістів ім. А.В. Нежданової в Одесі. 

Виконувала обов’язки віце-президента Одеського відділення італійського Комітету культури і мови  Італії ім. Данте Аліг’єрі , є експертом італійського фонду пропаганди італійської мови та культури в Україні ім. Ромуальдо дель Бьянко. Написала італійською мовою слова до гімну цього фонду (на музику О. Ровенко). 

Була членом товариства Дружби Україна-Італія.

Працювала організатором-перекладачем на офіційних заходах міст-побратимів – «Дні Генуї в Одесі», «Дні Одеси в Генуї», «Дні Одеси і Марселя». 

Працювала синхронним перекладачем французької і італійської мов на перемовинах мерів міст-побратимів Одеси і Генуї, Одеси і Марселя. Вела синхронний переклад на різноманітних кінофестивалях в рамках культурних відносин між Україною, Францією і Італією.  Була членом Асоціації дружби Україна-Італія.

Працювала позаштатним перекладачем Одеської державної торгово-промислової Палати.

Пройшла курс підвищення кваліфікації  при Туристично-інформаційному Центрі при Департаменті культури і туризму Одеської міської Ради.

При ОНУ ім. І.І. Мечникова  пройшла тренінг «Підготовка експертів із забезпечення якості у Європейському просторі вищої освіти» (2019 р.).

Неодноразово проходила  курси підвищення кваліфікації в ПНПУ ім. К. Д. Ушинського (останнє-2021р.)

Член товариства «Просвіта ім Т.Г. Шевченка»  з 2019 року.

Публікації

ORCID ID   https://orcid.org/0000-0002-1683-9543

В науковій та навчально-методичній роботі перевидала і активно використовує в викладацькій діяльності авторські навчально-методичні посібники з італійської мови .

  • Монографія «Психолінгвістичні аспекти системного навчання іншомовному лексичному матеріалу»  .
  • Учбовий посібник «Курс італійської мови для студентів-вокалістів».
  • Збірка «Підрядковий переклад 50-ти популярних арій італійських композиторів».
  • «Короткий курс італійської мови для китайських студентів»
  • Статті (у фахових виданнях МОН України):

   –  «Італійці в Одесі або проблема італійської мови в Одесі 19 ст.»,

   –  «Італійці в Одесі, або проблема взаємодії двох культур» та багато інших.

Нагороди

Була нагороджена Золотою медаллю Муніципалітету м. Генуї (Італія) за внесок в справу  розвитку  культурних відносин, дружби і співпраці  між містами-побратимами Одесою і Генуєю.

Нагороджена почесною грамотою за багаторічну  творчу працю, значний внесок у виховання молодих музикантів від Управління з питань культури та мистецтва Одеської міської ради. Нагороджена почесною грамотою за багаторічну плідну працю та педагогічну майстерність від департаменту  культури і туризму Одеської міської Ради.

Нагороджена  грамотою до 100-річчя ОНМА імені. А.В. Нежданової за сумлінну працю 2015 г.

Нагороджена медаллю «Ветеран праці» (Україна).  

Одержала «Подяку від Одеської обласної ради за внесок у прийняття Закону «Про державну мовну політику».

Контакти

e-mail:  raliss@ukr.net