доцент
Народилася в місті Одеса (Україна), батьки – професійні музиканти. Початкову музичну освіту отримала у свого батька –Анатолія Констянтиновича Ворохобіна, який дав усі необхідні базові професійні знання та вміння гри на гітарі. Закінчила музичне училище у Донецьку (Україна) (клас гітари – Н.М. Пипенко, клас диригування В.Є. Вязовський) та Державний інститут мистецтв у Воронежі (клас гітари С.Н. Корденко, клас диригування Г.М. Оганезов).
1994 р. – викладач Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової;
2000 р. – старший викладач,
2005 р. – в.о. доцента кафедри народних інструментів,
2017 р.- кандидат мистецтвознавства.
2021 р. – доцент кафедри народних інструментів.
Займається педагогічною, виконавською, науковою та громадсько-організаційною діяльністю. Веде наступні предмети: «Спеціальний інструмент / гітара», «Ансамбль», «Педагогічна практика», «Концертмейстерська практика», «Виконавська практика», «Творча майстерність», «Виконавська інтерпретація», індивідуальні заняття з бакалаврами, магістрами, аспірантами, здобувачами. Стаж роботи в ОНМА ім. А.В. Нежданової 28 років.
З 1994 викладає на кафедрі народних інструментів. З 2006 по 2014 рік– викладач классу гітари Одеського училища культури і мистецтв ім.К.Ф.Данькевича, нинi Одеський коледж мистецтв ім. К.Ф. Данькевича (за сумісництвом). Лауреат регіонального конкурсу виконавців на народних інструментах (м. Донецьк, 1988р.- II премія), дипломант міжнародного конкурсу (м. Віарреджио, Італія 1998р.) та лауреат міжнародного конкурсу (м. Кюстендил, Болгарія 2012р.-I премія). 1996 р. веде активну виконавську діяльність, виступає у складі гітарних дуетів з лауреатами міжнародних конкурсів (“Одеський гітарний дует” з Людмилою Кабур, з 2006 р. “DuoEl” з Оленою Лазаревою, з 2017 дует Одеса-Харьків з Амалією Мартем’яновою), дуету гітара з флейтою (з Ганною Сухановою), гітара з домрою (із заслуженою артисткою України Валентиною Кириченко ), тріо і квартетів гітаристів, з камерними ансамблями і оркестрами та оркестром народних інструментів. О. Хорошавіна гастролювала в містах Франції, Італії, Люксембургу, Сербії, Болгарії, Білорусі та України. Її дуету присвячені твори відомих сербських композиторів «Три дні у Східному експресі» та твір на українську народну тему «Нiчь, яка мiсячна»У. Дойчиновича , а також «Маленька сюїта» Й. Йовічіча. О. Хорошавіна має фондові записи на телебаченні та радіо, 2 СD. Її творчість була висвітлена у телепередачі Одеського обласного телебачення і радіо “Гармонія світу”, телебачення та радіо Болгарії, Югославії (нині Сербії). Бере участь у багатьох міжнародних фестивалях: Бурглістерскій музичний фестиваль (Люксембург, 1999); Фестиваль народно-інструментального мистецтва “Південна Пальміра” (Одеса, Україна, 1999, 2002, 2009;2020); Вілерюпт – музичний фестиваль (Люксембург, 2000); “Каролінська фієста” (Мінськ, Білорусія, 2003); “Кришталеві струни” (Донецьк, України, 2004, 2012 року); “Міжнародний фестиваль класичної гітари”ім. акад (Кюстенділ, Болгарія, з 2006 по 2019 роки); Міжнародний молодіжний фестиваль класичної гітари “GuitarSpringFest” (Одеса, Україна, з 2004 по 2019 роки); Міжнародний фестиваль-конкурс гітарного мистецтва “Днiпровськi Сузір’я” (Київ, Україна, 2006); I Міжнародний фестиваль “Музичні вечори” (Балчик, Болгарія, 2007);II Міжнародний фестиваль Італійської гітарної Асоціації (Чіккано, Італія, 2007); XIV Міжнародний музичний фестиваль виконавського мистецтва “Музика – наш спільний дім” (Харків, Україна, 2007); VI Міжнародний гітарний фестиваль (м. Солоріно – Італія, 2019 р.); Міжнародний музичний фестиваль «VRNJCI» (Сербія 2019, 2021 р. р.).
О. Хорошавіна є засновником «Одеського гітарного оркестру», який став першим професійним студентським оркестром гітарисів в Україні, та зайняв І місце на міжнародному конкурсі класичної гітари ім. академіка М. Големінова (Кюстендил – Болгарія) у 2013 році. Її запрошують на відкриті, міжнародні, всеукраїнські, регіональні та обласні конкурси, як голову і члена журі в Україні, Болгарії, Греції, Сербії, Німетчини, Білорусі, Польщи. Нагороджена численними подяками, дипломами грамотами в тому числі: Почесною грамоттою Мiнистерства культури i туризму України; Почесною відзнакою одеського міського голови «Подяка»; Подякою та золотою медаллю за особистий вагомий внесок і з нагоди 20- річчя заснування Асоціації гітаристів Національної всеукраїнської музичної спілки.
Плідно займається науково-методичною діяльністю. В 2017 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Творча особистість Уроша Дойчиновича у контексті сучасного гітарного виконавства». Має 11 статей. Всього статей за період з 2017 року, після захисту дисертації,7 видань.
Коло наукових інтересів: сучасна композиторська та виконавська гітарна творчість, фактори творчої особистості у сучасному гітарному мистецтві, фольклорні тенденції та національний стиль у сучасній гітарній творчості.
З 2018 р. Хорошавіна пройшла міжнародні стажування у Полщі, Італії та Україні.
Хорошавіна О. А. веде активну громадську та організаторську діяльність. Є членом президії Асоціації гітаристів України Національної всеукраїнської музичної спілки; почесним членом Асоціації гітаристів Югославії з 2002 р.; автором проекту, органiзатором і арт.директором міжнародного молодіжного фестивалю класичної гітари «GuitarSpringFest» з 2004 р.; автором проекту і органiзатором міжнародного конкурсу ансамблевого виконавства «Гітара+ » 2008 р. і конкурсу ансамблевого виконавства серед учнів мистецьких закладів «Гітара+ » 2010 р.; засновником та головою міської громадської організації «Одеський гiтарній Провесiнь» ; у 2019 р. автором проекту і органiзатором відкритого конкурсу гітарного мистецтва пам’ті А.К. Ворохобіна, з 2019 р. головою і автором проектів «Одеського клубу гітаристів»; організатором концертів і майстер-класів гітаристів з 15 країн світу.
За період 2024 року була взята участь у наступних подіях:
За 28 років педагогічної діяльності підготувала 45 випускнів академії. Серед них понад 70 перемог та лауреатів національних і міжнародних конкурсів, в тому числі заслужений працівник культури Республіки Крим – О. Митько, кандидат мистецтвознавства – А.Коваленко. Багато з випускників викладають у навчальних закладах України, серед яких: Одеська національна музична академія ім. А.В. Нежданової, Південноукраїнський Національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, Кримський університет культури, мистецтв і туризму, Уманський державний педагогічний університет ім.. П. Тичини, Уманське обласне музичне училищ ім. П. Демуцького, Миколаївське державне вище музичне училище, Кропивницький музичний фаховий коледж, ОССМШ імені професора П.С.Столярського, також в Одеській обласній філармонії, в музичних школах та школи мистецтв Одеси і України. Деякі продовжують навчання за кордоном, а також працюють в вузах Китаю (Коледж мистецтв м. Нінся, музичний факультет університетів м. Гуанчжоу і м. Ибинь), Еквадору, в музичних закладах Німеччини.
Приймає участь у численних семінарах та майстер–класах в Україні та за її межами.