Притула Дмитро Борисович

доцент

Притула Дмитро Борисович

доцент

  • доцент
  • заслужений артист України
Біографія
Притула Дмитро Борисович, народився 18 листопада 1964 року в м. Одесі у родині студентів ОДК ім. А.В. Нежданової. Все дитинство і юність провів у м. Кіровограді (нині Кропивницький), де після закінчення восьмирічної освіти та музичної школи вступив до Кіровоградського музучилища, яке закінчив з відзнакою у 1984 році. По закінченні училища у тому ж році вступив до ОДК ім. А.В. Нежданової у клас скрипки З.І. Істоміної і в листопаді того ж року був призваний до лав Радянської Армії. Службу проходив з 1984 по 1986 рік у складі Ансамблю пісні та танцю Двічі Червонопрапорного Київського військового округу (нині ансамбль ЗСУ) на посаді артиста оркетру та концермейстера оркестру. Під час служби виїздив на багаточисленні гастролі по Україні, Молдові та Росії, а також до 30-ти кілометрової зони ЧАЕС. Після демобілізації відновився в числі студентів ОДК. Консерваторію закінчив у 1992 році у скрипковому класі Т.В.Водопянової.
Трудову діяльність розпочав 1 січня 1980 р. на посаді артиста камерного оркестру Кіровоградської обл. філармонії. У 1984 році по закінченні музучилища і до зарахування до складу студентів ОДК недовго працював на посаді викладача Кіровоградської ДМШ №1. У 1987 р. перевівся на заочну форму навчання і став до роботи на посаді соліста-інструменталіста фольклорно-концертної групи Кіровоградської філармонії. Ця група пізніше трансформувалася у перший в Україні Академічний театр української музики, пісні та танцю «Зоряни». Там працював з 1987 по 2006 рік з перервою на два роки (з вересня 1988 по липень 1990 р.) на посадах соліста-інструменталіста, головного диригента (з  1993 р.) та художнього керівника (з 1997 р.). З вересня 1988 р. до липня 1990 р. працював викладачем у класах скрипки, квартету та камерного ансамблю Кіровоградського музучилища. Одночасно з роботою у філармонії з 1992 року розпочав викладати у класі основного інструменту у Кіровоградському державному пед. Університеті ім. О.С. Пушкіна, де і працював до переходу у професорсько-викладацький склад ОДК ім. А.В.Нежданової у 2006 році. У 1999 році був нагороджений почесним званням «заслужений артист України», наукове звання «доцент» було присвоєно у 2006 році. Має інші державні нагороди і відзнаки.
 У 2008 р. за рішенням Одеської Обласної ради розпочав створення ансамблю української музики пісні та танцю Одеської філармонії, який згодом назвав «Чайка». Зараз працює там на посаді головного диригента-музичного керівника і соліста-інструменталіста. У 2013 р. колектив здобув звання академічного. Ансамбль брав участь у багатьох конкурсах та фестивалях у країнах Європи (Румунія – багаторазово, Словенія, Франція, Іспанія), є володарем Гран-Прі кількох із них. У 2015 році «Чайка» стала володарем Гран-Прі Четвертого Національного конкурсу ім. П.П.Вірського серед професіоналів.