Балан Олена Леонідівна

доцент

Балан Олена Леонідівна

доцент

  • доцент
  • кандидат педагогічних наук
Біографія

Народилася 17 серпня 1966 року в Одесі.

Початкову музичну освіту здобула у школі педагогічної практики при Одеській консерваторії. У 1986 році закінчила з відзнакою Одеське музичне училище ім. К. Д. Данькевича (клас Е. О. Чайки). У 1990 році закінчила з відзнакою Одеську державну консерваторію ім. А. В. Нежданової (клас проф. В. Я. Дашковського), отримала профілі «концертний виконавець», «артист камерного ансамблю», «викладач», «концертмейстер».

Закінчила аспірантуру Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського. У 1994 році захистила кандидатську дисертацію за темою «Типи дидактичної взаємодії викладача і студента як фактор оптимізації навчання музиці». Водночас працювала концертмейстером в Оперній студії при ОДК ім. А. В. Нежданової та викладачем кафедри загального та спеціалізованого фортепіано.

У 1997 році була запрошена на роботу до Китаю, у 1997-1998 роках працювала у Дзилінському інституті мистецтв (місто Чань-Чунь, Китай). За час роботи в Китаї підготувала серію концертів студентів, аспірантів та стажерів, у яких сама брала участь як сольний виконавець та як акомпаніатор оркестрових партій у фортепіанних концертах. Педагогічна робота та концерти отримали високу оцінку музикантів-професіоналів та широко висвітлювалися в пресі.

З 1998 року працює на кафедрі спеціального фортепіано.

Має низку наукових публікацій, публіцистичні статті та виступи на телебаченні, брала участь у численних конференціях, у тому числі «Пам’яті Еміля Гілельса» та «До 200-річчя від дня народження Ф. Шопена».

Діяльність

Веде активну концертну та просвітницьку роботу. Проводить майстер-класи в Україні та за кордоном. Підготувала Організатор циклу концертів у Будинку-музеї ім. Н. К. Реріха. Член громадської організації «Музикознавці України у світовій культурі».

Брала активну участь в організації Першого Міжнародного конкурсу піаністів пам’яті Еміля Гілельса в 2001 році, брала участь у розробці програми конкурсу. З 2003 по 2009 роки – PR-директор цього конкурсу.

Підготувала багато лауреатів міжнародних конкурсів, як українських, так і китайських студентів. Зокрема, випускниця 2021 р. Чжай Найсі (Китай) отримала Гран Прі Міжнародного конкурсу Golden Talents of Madrid, Мадрид (Іспанія). Серед лауреатів також є учні студії педагогічної практики, такі як Дар’я Шалагінова і Аліса Головерда.

Випускники класу успішно працюють в Україні, Китаї, Польщі, Румунії, Німеччині, Ірландії.

Член журі численних конкурсів, серед них Міжнародний проект ArtStarT (Одеса, 2019-2021), Всеукраїнський конкурс фортепіанної Piano Junior (Черкаси, 2021, Заступник Голови журі).

З 2021 року веде лекційний курс для піаністів «Історія виконавського мистецтва».

Нагороди

Нагороджена численними грамотами, у тому числі почесною грамотою Міністерства культури та мистецтв України «За вагомий особистий внесок у створення духовних цінностей та високу професійну майстерність».