Чекалюк Володимир Васильович

доцент

Чекалюк Володимир Васильович

доцент

  • доцент
  • Заслужений артист України
Біографія

Закінчив одеську державну консерваторію ім. А.В. Нежданової в 1982 р. в класі доцента Мироненка Ю.М.

З 1977 по 1986 працював артистом оркестру одеського театру опери та балету. З 1986 до сьогоднішнього часу концертмейстер групи контрабасів Національного одеського філармонійного оркестру. Паралельно з 1984 року за сумісництвом викладач класу контрабаса одеської консерваторії, нині Одеської національної музичної академії. За цей час виховав понад чотирьох десятків контрабасистів, з яких біля тридцяти стали лауреатами міжнародних та республіканських конкурсів. Слід особливо відзначити перемоги на всесвітньо відомих контрабасових конкурсах, таких як: ARD (Мюнхен), ім. С.А.Кусевицького (Санкт-Петербург), Інструментальний конкурс в Маркнойкірхені (ФРН), GoldenBass (Україна-Швейцарія), Конкурс виконавців на струнних інструментах ім. М.Єльського (Мінськ).

Виступає пропагандистом виконавства на контрабасі, має багато сольних виступів та зокрема з симфонічними оркестрами в містах України – Рівне, Івано-Франківськ, Вінниця, Миколаїв, Херсон, Харків, Одеса. Був першим виконавцем творів для контрабаса одеських композиторів. Проводив концерти-лекції з ансамблем контрабасистів, багато років існував та регулярно виступав квартет контрабасів Національного одеського симфонічного оркестру.

Публікації

Написана робота «Музика для контрабаса в контексті сучасноїкомпозиторської практики», надрукована в збірнику 2009 р. Харків.

Нагороди

За сумлінну працю має грамоти та нагороди від міністерства культури та управління культури.

В 1996 р. присвоєно почесне звання – заслужений артист України.

З 2011 р. присвоєно вчене звання доцент.

Неодноразово був членом журі міжнародних конкурсів, таких як ім.Ю. Коки Кишинів, «Talentsoftheworld» Україна-Польща, Всеукраїнський конкурс камерних ансамблів В.Повзуна, Інтернаціонального Українського музичного конкурсу I.C.M.U., Madeukraine Одеса, Талановитої молоді, «Музика єднає нас» Одеса,Міжнародний конкурс музичного мистецтва  «Харківські асамблеї».