Мерцалова Зоя Петрівна

доцент

Мерцалова Зоя Петрівна

доцент

  • доцент, який немає вченого звання
  • заслужений діяч мистецтв України
Біографія

Зоя Петрівна Мерцалова народилась в місті Уфа, куди були вислані її репресовані батьки, самі родом з Полтави. В 1943 р. після звільнення від фашистів родина повернулась у рідну Полтаву, де  в 1944-му вона пішла в школу. Після закінчення в 1949 р. музичної школи вона поступила у Полтавське музучилище яке закінчила у 1953 р. У 1953 р. вона поступила до Львівської консерваторії в класс професора Дмитра Легкера, асистентом якого був Констянтин Михайлов. Потім Зоя Мерцалова перейшла в клас професора Олександри Деркач.

Зою Мерцалову запросили викладачем класу скрипки та ілюстратором камерного класу Львівського музучилища та музичної десятирічки.

У Львові у неї займався  Юрій Башмет, аж до закінчення їм школи .

Переїхавши з чоловіком до Одеси, Зоя Петрівна продовжила свою педагогічну діяльність в школі ім. проф. П.Столярського, а незабаром була запрошена асистентом проф. В.З.Мордковича в Одеську консерваторію.

Учні

Видатним її випускником можно назвати Олексія Семененко, Лауреата Міжнародних конкурсів: ім. Королеви Єлізавети, Брюссель, Бельгія (Друге місце та срібна медаль), Б.Гольштейна (Перше місце і золота медаль), Н. Паганіні, Москва, Росія (Третє місце, бронзова медаль). Крім того, Олексій Семененко суміщує сольну виконавську діяльність з педагогічною. З.П.Мерцалова протягом довгих літ працює педагогом ОССШ ім. проф. П.Столярського.

Нагороди

За багаторічну плідну педагогічну роботу Зоя Петрівна у 2001 році була удостоєна звання «Вчитель року» та нагороджена медаллю.

Зоя Петрівна нагороджена званням Заслуженний діяч мистецтв України.