Давиденко Лілія Юріївна

доцент

Давиденко Лілія Юріївна

доцент

  • доцент
  • Заслужена артистка України
Біографія

1994 – 1998 р. навчалась в Одеському музичному училищі К.Ф. Данькевича, де отримала повний курс по класу «баян».
З 2001 по 2007 рр. навчалась у Одеській Державній музичній академії А.В. Нежданової на кафедрі сольного співу в класі Заслуженого діяча мистецтв України, професора Джулай Г.А.
У 2007 р. поступила до асистетури – стажування в клас Народної артистки України, професора Поліванової Г.А.
З 2007 р. працює солісткою – вокаліст кою (меццо-сопрано) академічного ансамблю української музики пісні та танцю «Чайка» Одеської обласної філармонії.
З 2014 р. працює викладачем на кафедрі сольного співу ОНМА ім.. А.В. Нежданової.
2013 г. – Почесний диплом – рішенням президії академії мистецтв України за вагомий внесок в розвиток сучасного вокального мистецтва.
2013 г. – Почесна Грамота – за високі творчі досягнення та пропаганду творів українських композиторів Одеської організації Національної спілки композиторів України .
2015 г. – Почесна грамота – За вагомі творчі здобутки, заслуги у розвитку українського мистецтва та танцювального мистецтва, високу професійну майстерність.
2021 р. -Почесна грамота Одеської обласної ради «За вагомий особистий внесок у забезпечення реалізації конституційних прав громадян, значні досягнення у професійній діяльності, активну громадську позицію та з нагоди 25-ї річниці Дня Конституції України».
8.03.2021 -Отримала почесне звання «Заслужений артист України»
З 2007 (13 років) Л.Ю. Давиденко працює солісткою – вокалісткою (меццо- сопрано) академічного ансамблю української музики пісні і танцю «Чайка» Одеської обласної філармонії. У складі ансамблю Чайка гастролювала в Румунії, Молдові, Словенії, Польщі, Іспанії, Франції.

Давиденко Лілія Юріївна – талановита співачка, артистична, високо професійна виконавиця. Володіє бархатним меццо-сопрано густого насиченого тембру, повного діапазону. Її виступи завжди натхненно приймає публіка за її вміння пробудити найтепліші, глибокі емоційні почуття, щирістьі повну віддачу в ім’я музики. Співачка відмінно володіє своїм голосом, динамікою звуку, тембральними барвами. Цікава творча особистість. Майстерно володіє технічними навичками та вмінням проникати і передавати на сцені всі нюанси образу та концепції твору, задуманого композитором.

Нагороди

Під час навчання і після закінчення музичної академії стала лауреатом багатьох Міжнародних конкурсів та фестивалів вокалістів:

  • Лауреат 1 премії – «XXI Century Art» (2007, м. Ворзель, Київ);
  • Лауреат 1 премії – Відкритого конкурсу-фестивалю виконавських мистецтв національних меншин України та закордонного українства
  • «Гран-Прі Карпатського регіону» (2010);
  • Лауреат 1 премії – Міжнародний конкурс «Черкаси» (2008);
  • Лауреат 1 премії – Всеукраїнського телерадіофестивалю сучасного романсу «Осіннє рандеву» (2009, м. Миргород, Україна);
  • Гран-Прі– Міжнародного конкурсу «21 CENTURY ART» (2019, м. Київ).

Лілія Юріївна була запрошена для виконання партії Кармен в однойменній опері Ж.Бізе «Кармен» в оперний театр м. Галацці (2010, Румунія). Також запрошена в м. Дніпропетровськ (Україна) в оперний театр для виконання партії Ольги в опері П.І. Чайковського «Євгеній Онєгін» (2013).