Єргієва Катерина Іванівна

доцент

Єргієва Катерина Іванівна

доцент

  • доцент
  • кандидат мистецтвознавства
Біографія

Народилася 14 серпня 1984 р. в м. Одесі. В 2003 р. закінчила Одеське училище мистецтв та культури ім. К.Ф. Данькевича (клас Пашковської Д. Г.). 

В 2007 р. закінчила Одеську державну музичну Академію ім. А.В. Нежданової (клас професора Коваленко Е. Д.) з відзнакою і отримала звання магістра музичного мистецтва. 

В 2010 г. закiнчила аспiрантуру ОДМА ім. А.В. Нежданової, творчий керівник – профессор, кандидат мистецтвознавства Сухомлінов І. І. З 2007 по 2012 рр. працювала концертмейстером на кафедрі сольного співу ОДМА ім. А. В. Нежданової. З 2010 р. – викладач кафедри спец. ф-но. У 2020 р. отримала посаду доцента кафедри спец. фортепіано ім. А.В. Нежданової. У 2021 р. отримала вчене звання доцента.

Діяльність

Приймала участь у майстер-класах провідних піаністів світу (Б. Блох, Д. Поллак, Є.Могилевський). Неодноразово виступала з концертними програмами, як в містах України (Києві, Одесі, Вінниці, Кіровограді, Харкові, Херсоні та ін.), так і за її межами (Франція, Германія, Італія, Литва). 

Представляла Одесу на всеукраїнських та міжнародних фестивалях: «Два дні та дві ночі нової музики» (Одеса, 2008), «Іш Арті» (Литва, Каунас, 2008), «Провесінь» (Кировоград, 2009), «UDELM» (Франція, Лезор, 2009), «Дні пам’яті Е. Г. Гілельса» (Одеса, 2020, 2021), «Фестиваль майстрів мистецтв ім. С. Ріхтера» (Житомир, 2023) як сольно, так і в составi камерного ансамблю «Каданс» –разом з народним артистом України Іваном Єргієвим (баян) та заслуженою артисткою України Оленою Єргієвою (скрипка). 

В 2019 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Фортепіанна гра як жанрово-комунікативний та інтерпретативно-стильовий феномен». Науковий консультант – доктор мистецствознавства, професор Самойленко О. І.

Є автором наукових статей у всеукраїнських та міжнародних фахових виданнях. Приймала участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях.

Нагороди

Лауреатка VIII Всеукраїнського конкурсу пам’яті Г.Г. Нейгауза, II премія (Кіровоград, 2002), Всеукраїнського конкурсу памяті А. Бугаєвського, II премія (Херсон, 2002), Міжнародного конкурсу «Мистецтво XXI сторіччя» в категорії камерних та фортепіанних ансамблів, I  премія (Ворзель, 2005), IV Міжнародного конкурсу піаністів «ІСАМ» (II премія, Германія, Міхельштадт, 2008). Дипломантка XI Міжнародного конкурсу молодих виконавців ім. Є. Коки (Кишинів, Молдова, 2005), III Міжнародного конкурсу пам’яті Е. Гілельса (Одеса, 2006).  Фіналістка Х Міжнародного конкурсу ім. Ж. Франсе (Париж, Франція, 2007). 

У 2009 р. стала лауреаткою IV Міжнародного конкурсу піаністів пам’яті Е. Гілельса (III премія). 

У 2014 р. отримала Гран-прі (1  premio assoluto) на 10 Міжнародному конкурсі піаністів “Lia Tortora” (м. Пьєве, Італія). У 2015 р. отримала приз за найкраще виконання сучасної музики та приз публіки на 9 Міжнародному конкурсі піаністів ім. К. Боннетона (м. Сет, Франція). У 2016 р. отримала 2 премію на 1 Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Харківські Асамблеї» (м. Харьків, Україна).

У 2023 р. отримала Гран-прі (1  premio assoluto) на 28 Міжнародному конкурсі піаністів “Premio Rospigliosi” (м. Лампореккіо, Італія).