Рало Олексій Миколайович

доцент

Рало Олексій Миколайович

доцент

  • доцент
  • кандидат мистецтвознавства
  • викладач з класу ударних інструментів
Біографія

Рало Олексій Миколайович народився у 1962 році в Україні. Після закінчення Тернопільського музичного училища ім.С. Крушельницької по класу «ударні інструменти» у 1986 році вступив до Одеської державної консерваторії ім. А. В. Нежданової.

У 1990 році очолив клас ударних інструментів Астраханської державної консерваторії.

У 1992 році вступив до аспірантури Московської державної консерваторії ім. П.І.Чайковського.

З 1999 року – доцент кафедри духових та ударних інструментів Астраханської державної консерваторії. З 2002 року і по теперішній час – доцент кафедри духових та ударних інструментів Одеської національної музичної академії ім. А.В.Нежданової.

Діяльність

Педагогічну роботу у вищому навчальному закладі поєднує з виконавською практикою. У дуеті з В. Баликом став лауреатом Міжнародних конкурсів в Італії (1996 г.) та в Німеччині (1997 г.). З 1990 по 1995 рік – концертмейстер групи ударних інструментів оркестру Російських народних інструментів Астраханської державної філармонії. З 1995 по 2002 рік – концертмейстер групи ударних інструментів Астраханського державного музичного театру. З 2003 – 2013 рік – артист оркестру Одеського національного академічного театру опери та балету. Виступав із сольними концертами у нас в країні і за кордоном з видатними майстрами вітчизняного виконавського мистецтва, а також на Міжнародних фестивалях класичної та сучасної музики в Астрахані, Краснодарі, Ставрополі, Одесі, Кольбушові, Любліні, Варшаві.

Рало О.М. брав участь і виступав з доповідями на міжнародних науково-практичних конференціях, проводив майстер-класи, які проходили у Росії, Україні та Польщі. Опублікував ряд статей в провідних наукових збірниках в Україні та за кордоном. Був рецензентом кандидатської дисертації, а також надавав відгуки на автореферати дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата та доктора мистецтвознавства. Член журі Всеросійського, Всеукраїнського та Міжнародних конкурсів виконавців на духових та ударних інструментах. Голова журі Першого Міжнародного фестивалю-конкурсу виконавців на ударних інструментах «Odessa percussion fest» та керівник Міжнародної науково-практичної конференції з питань історії, теорії та практики виконавства на ударних інструментах. Олексій Миколайович є членом Міжнародної організації перкусіоністів та барабанщиків «Percussive Arts Society» у США.

Публікації

Автор наукових фахових статей, навчального посібника та монографії з області історії, теорії та практики виконавства на ударних інструментах

У 1996 році захистив дисертацію «Деякі аспекти теорії виконавства на ударних інструментах» на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства.

У 2002 році опублікував монографію «Теоретичні основи гри на звуковисотних ударних інструментах», у 2008 році – навчально-методичний посібник «Формування функцій ударних інструментів в оркестровій музиці», затверджений Міністерством культури України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів культури і мистецтва.

Учні

Рало О. М. виховав понад 60 лауреатів національних та міжнародних конкурсів, які проходили в Росії, Україні, Молдові, Італії, Сербії.  Його випускники очолюють клас ударних інструментів у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, є солістами філармоній в Україні та за кордоном, працюють в провідних театрах і оркестрах Росії, України, Еквадору, Китаю, продовжують післявузівське навчання і удосконалюють свою виконавську майстерність у провідних європейських ВНЗ, активно займаються науковою діяльністю, є кандидатами мистецтвознавства, авторами наукових  публікацій у спеціалізованих виданнях в Україні, Росії, США. З 2018 року Рало О. М. разом з своїми студентами, учнями є постійними учасниками концертного абонементу Одеської філармонії  «Чарівний світ ударних інструментів».