Борух Ігор Михайлович

доцент

Борух Ігор Михайлович

доцент

  • доцент
  • заслужений працівник культури України
  • викладач з класу труби
  • Член Національної Всеукраїнської спілки музикантів-професіоналів України
  • Співзасновник та член гільдії трубачів України.
Біографія

Борух Ігор Михайлович, народився в м. Тернополі 15 лютого 1953 року. В 1975 році закінчив Тернопільське музичне училище імені С. Крушельницької по класу труби (клас М. Старовецького). Протягом  1975-1980 років навчался в Одеській державній консерваторії імені А. В. Нежданової (нині – Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової) по класу труби у професора В. М. Луба. З 1976 року – артист симфонічного оркестру Одеського академічного театру опери та балету, з 1982 року – артист симфонічного оркестру Одеської обласної філармонії, з 1984 року – викладач по класу труби та духового ансамблю на кафедрі духових та ударних інструментів Одеської державної консерваторії імені А. В. Нежданової за сумісництвом, а з 1990 року – за умовами конкурсу прийнятий на посаду старшого викладача кафедри вищеназваного ВНЗ.

Протягом 1993-2002 років – декан оркестрового факультету, відповідальний секретар приймальної комісії. У 1995 році закінчив факультет підвищення кваліфікації та стажування з педагогіки, оркестрового, ансамблевого та сольного виконання при Вищий школі музики м. Фрайбурга по класу професора А. Плога (США) і професора Е. Антоні (Німеччина).

Діяльність

Член Гільдії трубачів України, неодноразовий член журі багатьох Республіканських та Міжнародних конкурсів виконавців на духових та ударних інструментах, постійний член журі та співорганізатор Міжнародного конкурсу молодих трубачів імені М. Старовецького.

За наказом Міністерства культури України багаторазово призначався головою ДЕК Уманського музичного училища, де на високому професійному рівні оцінював творчу роботу викладачів та успіхи випускників цього музичного закладу.

Виконавська та концертна діяльність Борух І.М. включає твори для труби українських та зарубіжних композиторів.

За період 2024 року була взята участь у наступних подіях:

  • 11.05.-13.05.2024р., м. Одеса, Україна. Міжнародна наукова конференція «Трансформація музичної культури і освіти пам’яті витоків і звершень першого музичного вищу України». Тема доповіді: «Репертуар творів для труби Одеських композиторів».
  • 29.09.-30.09.2024р. Міжнародна науково-творча конференція «Захід-Схід Культура і сучасність». Тема доповіді: «Еволюція репертуару труби в епоху бароко: від соло до оркестрових експериментів».

Консультування та надання методичної допомоги для викладачів та учнів ОДМЛ імені професора П. С. Столярського.

  • 17.03. – 18.03.2024р., м. Одеса, Україна. Участь у методичній роботі проекту в рамках Всеукраїнського міжрегіонального творчого конкурсу дитячих мистецьких закладів. Майстер-класи для учасників та слухачів конкурсу, лекція – тема «Підбір та вивчення дитячих творів українських композиторів».
  • 28.03. – 31.03.2024р., м. Вінниця, Україна. Участь у методичній роботі проекту в рамках VII Міжнародного конкурсу духової музики «VIN VENTI». Майстер-класи для учасників та слухачів конкурсу, тема – «Інструктивний матеріал як основа щоденних занять духовика».
  • 26.05. – 30.05.2024р., м. Санок, Польща. Участь у методичній роботі проекту «Міжнародна творча майстерня» в рамках «VI міжнародного музичного конкурсу «Talents of the world» («Таланти світу»). Майстер-класи для учасників та слухачів конкурсу, лекція – тема «Творчий аналіз та способи виконання творів малої та середньої форми для мідних духових інструментів».
  • 19.06. – 23.06.2024р. м. Кишинів, Молдова. Майстер-класи для учасників та слухачів XXX Міжнародного конкурсу виконавців на духових інструментах ім. Еужена Кока, тема «Виконання та інтерпретація творів бароко для труби».
Публікації
  • Навчально-методичний посібник 2015 рік “Формування музично-виконавського мистецтва трубача”. 40 сторінок, Затверджено Вченою радою ОНМА ім. А.В. Нежданової 19 грудня 2014 року, протокол № 7;
  • Стаття “Клас труби в ОНМА: Портрети музикантів”;
  • Стаття “Клас труби в ОНМА:  Джерела та сучасність”.
Учні

За час роботи в Одеській національній музичній академії імені А. В. Нежданової (1990 – 2020 роки) підготував 220 випускників з них 100 по класу труби та 120 – по класу духового ансамблю, серед яких: 3 заслужених артисти АР Крим –  Б. Демидов , Д. Княжицький та В. Гнатик, 45 студентів та випускників стали лауреатами та дипломантами Національних, Республіканських та Міжнародних конкурсів, які внесли в творчу скарбницю досягнень академії 9 дипломів володарів Гран-Прі, 14 дипломів лауреатів Першої Премії, 9 дипломів лауреатів Другої Премії, 6 дипломів лауреатів Третьої Премії та 7 дипломантів конкурсів. Більша кількість випускників концертмейстери груп, солісти, артисти оркестрів, ансамблів та викладачі музичних закладів України.

Нагороди

За наказом Президента України №534/2013 від 27 вересня 2013 року присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

За наказом Міністерства освіти і науки  Рішенням Атестаційної колегії від 26 лютого 2015 року, протокол № 1/02-Д присвоєно вчене звання доцента.