Лобода Лариса Миколаївна

Декан вокально – хорового факультету

Лобода Лариса Миколаївна

Декан вокально – хорового факультету

  • доцент
  • кандидат мистецтвознавства
Біографія

Лобода Лариса Миколаївна, ( в дівоцтві Тиха) народилася 07.12.1962 р в селі Веселиново, Миколаївської області. Закінчила СШ №66 м. Одеси.
В 1983 вступила до Одеської державної консерваторії ім. Нежданової, в клас професора, народної артистки України Фоменко Олександри Миколаївни.

В 1988 закінчила і отримала диплом ПВ № 711559 оперної та камерної співачки і викладача.
В 1994 році прийняла участь у Міжнародному конкурсі оперних співаків ім. Соломії Крушельницької в м. Львів, де посіла третє місце і звання лауреата.

З жовтня 1989 року по травень 1998 працювала педагогом сольного співу на кафедрі методики музичного виховання Одеського державного інститута ім. К. Д. Ушинського (тепер Південно-український педагогічний університет). Паралельно була солісткою колективу «Ренесанс» під керівництвом Захарової Г.З. З колективом працювала в концертах та виїздила на гастролі за кордон.
З 1994 року – педагог кафедри сольного співу Одеської державної консерваторії ім. А. В. Нежданової. Роботу педагога кафедри поєднувала з роботою диктора на провідних радіостанціях міста Одеси, що в подальшому дало можливість працювати і захистити дисертацію «Феномен радіо музики у просторі сучасної музичної комунікації». Захистила 20 червня 2012 року. Диплом кандидата мистецтвознавства отримала 26 вересня 2012 року. В 2015 році отримала вчене звання доцента.
В 2013 р була запрошена для участі у роботі журі на 11 Єкатеринбургському міжнародному конкурсі юних вокалістів академічного жанру. Там мною були проведені майстер класи та концерти.
За період праці в ОНМА мною написано і видано 12 статей в наукових збірниках ВАК. Випускники, що закінчили академію в моєму класі працюють в Одеському національному театрі опери і балету; в Одеському театрі музичної комедії ім. Водяного, в обласні Одеські філармонії, викладають в ОНМА ім.
Нежданової, в музичному училищі м. Миколаїва, та музичних школах, що дає можливість розвивати і готувати дітей творчо. Всі випускники мають звання лауреатів міжнародних конкурсів.

Публікації

Рецензія на автореферат дисертації ДЯ СЯОШУАН «Явище художньої цілісності в камерно-вокальній творчості (на матеріалі творів Д. Шостаковича, А. Шнітке, Е. Денисова)»

Учні

За останній період в моєму класі закінчили 23 випускники – 7 випускників з классу сольного співу: Вей Лісянь – продовжує навчання та захистила дисертацію; Ігнатовська Юліана – солістка Театру музичної комедії ім.Водяного; Го Сяофен – продовжує навчання і захист диссертації; Ду Чжоу –працює педагогом в Китаї; Цзінь Цзінь – бакалавр, працює в Китаї; Рафаєль Саркісян – працює в компанії Ellen Kent Opera &Ballet International та співає в театрі опери і балету м Дніпропетровська. Балан Вікторія – учасник проектів «Опера во благо».

Займаюся вокалом на кафедрі сольного співу з бандуристками, ученицями професорів Морозевич Н. В. та Чорнецької Л. Т. серед них також є талановиті випускниці. На сьогоднішній день в моєму класі навчаються 13 студентів з класу сольного та камерного співу і педагогічної практики. Продовжую активну педагогічну,
творчу та наукову діяльність.