Язикова Наталія Борисівна

доцент

Язикова Наталія Борисівна

доцент

  • кандидат педагогічних наук
  • доцент
  • член Вченої ради
  • член ректорату
Біографія

Язикова Наталія Борисівна в 1970 році закінчила з відзнакою Сімферопольське музичне училище імені П. І. Чайковського по класу фортепіано і в тому ж році вступила до Одеської державної консерваторії імені А. В. Нежданової в клас професора Лейзеровича Г.І. Закінчила консерваторію в 1975 році.

З 1974 по 1990 рік працювала концертмейстером на кафедрі сольного співу.

З 1990 року працює на кафедрі загального та спеціалізованого фортепіано Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової.

У 1993 році захистила кандидатську дисертацію в Інституті педагогіки АПН України (Київ). У 1998 році було присвоєно вчене звання доцента.

В теперішній час продовжує роботу на кафедрі загального та спеціалізованого фортепіано на посаді доцента, відповідна за роботу зі студентами кафедри сольного співу.

В 2019 році була обрана на посаду декана факультету заочної та магістерської підготовки ОНМА імені А.В. Нежданової.

Діяльність

За час роботи концертмейстером (1974 – 1990) в класах професорів кафедри сольного співу (Народної артистки України Г. А. Поліванової, народного артиста України М. Л. Огренича, заслуженої артистки України Т. В. Мороз, заслуженої артистки України Л. І. Іванової) вела активну концертну діяльність, брала участь у фестивалях і конкурсах.

Особливе місце в цій роботі займають щорічні концерти-звіти по класу фортепіано, які присвячуються творчості видатних композиторів, знаменним датам, творчості українських та зарубіжних авторів.

В 2017 році – голова журі конкурсу «Два таланти» (лауреати першої премії Т. Лисенко (спів), К. Швець (хормейстр)).

Публікації

Науково-методична робота:

Язикова Н. Б. є автором понад 25 наукових статей та методичних розробок щодо здійснення індивідуально-диференційованого підходу в навчально-виховному процесі та діагностиці основних показників якості професійної підготовки студентів консерваторій, з питань психології виконавської майстерності та методики викладання.

У 2007 році було видано навчальний посібник «Фортепіанна педагогіка (навчання музікантів різніх спеціальностей гри на фортепіано)».

За останні роки в наукових збірниках були опубліковані наступні роботи: «Фортепіанний ансамбль як одна з форм спільної виконавської діяльності» (Одеса, 2009), «Гра в ансамблі як засіб розвитку професійних музично-виконавських здібностей» (Луганськ, 2010), «Третій концерт А. Караманова в контексті стильової еволюції композитора »(Одеса, 2011).

Учні

Випускники, що пройшли курс навчання в класі доцента Язикової Н. Б., продовжують свою творчу та педагогічну роботу в театрах, філармоніях, навчальних закладах країни і за кордоном, багато з них стали лауреатами міжнародних та всеукраїнських конкурсів виконавців. Серед них:

  • член Спілки композиторів України Г. Ігнатенко;
  • соліст Одеського Національного театру опери та балету Д. Міхєєв;
  • солістка Одеського театру оперети І. Ковальська;
  • соліст Дніпропетровської філармонії А. Панаскін;
  • лавреати Міжнародних конкурсів О. Дідусенко, А. Валігурас, А. Солов’йов, Ю. Каплієнко, А. Дворніцин, Пан Юй, Ло Тін, Г. Матвіїв, І. Мішурісман, І. Візіренко, Л. Скліфасовська, М. Павлюсь, Ю. Жуковська та інші.