Чайка Поліна Юріївна

концертмейстер

Чайка Поліна Юріївна

концертмейстер

  • концертмейстер, скрипка
Біографія

Навчалась у Одеській спеціалізованій школі-інтернаті ім. проф. П.С. Столярського у класі Зої Петрівни Мерцалової (випуск 2010 р.). Закінчила магістратуру Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової у 2015 р. та асистентуру- стажування у 2018 р. у класі Зої Петрівни Мерцалової. З 2020 р. є здобувачкою кафедри історії музики та музичної етнографії ОНМА ім. А.В. Нежданової. У квітні 2018 та лютому 2019 проходила майстер-курси з професором Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris Майклом Хенцом.

У 2015-2018 гастролювала у складі GEPO orchestra у якості концертмейстерки та солістки такими містами як Париж (2015), Берлін (2016), Лондон (2017), а також у складі барочного дуету. У квітні 2018 концертувала у складі квартету у Парижі «Festival du Printemps». У листопаді 2019 гастролювала у Чехії у складі ICO orchestra під керівництвом Кшиштофа Пендерецького.

Діяльність

Зацікавленість камерною музикою з’явилась ще під час навчання на бакалавраті ОНМА ім. А.В. Нежданової. Одразу ж після отримання диплому була офіційно прийнята на роботу (з 2014 р.). За ці роки на кафедрі працювала у класах Бузанової Н.С., Щербакової О.К., Андріянової О.В., Зими Л.В., Базан О.Ю., Кравченко Т.В., на даний момент працює у класі Повзун Л.В. та Дагілайської Е.Р.. Не одноразово ставала лауреаткою всеукраїнських та міжнародних конкурсів у складі різноманітних ансамблів, приймала участь у фестивалях камерної музики, концертах камерної музики філармонійного абонементу, концертах кафедри та звітних концертах академії.
У репертуарі є понад 30 сонат для скрипки та фортепіано (барочних, класичних, романтичних та сучасних), понад 20 фортепіанних тріо зі скрипкою та віолончеллю, а також тріо з дерев’яними духовими інструментами (кларнет, гобой, флейта), фортепіанні квартети, квінтети, струнні квартети, ансамблі з народними інструментами, ансамблі великого складу та багато іншого.