Бузанова Наталія Сергіївна

старший викладач

Бузанова Наталія Сергіївна

старший викладач

  • доцент який не має вченого звання
  • старший викладач
Біографія

Бузанова Наталія Сергіївна народилася 7 листопада 1946 року в м. Берліні (Німеччина). Батьки (учасники бойових дій під час Великої Вітчизняної війни) після визволення м. Берліна продовжували там працювати у Радянській Військовій Адміністрації (батько – професійний музикант-вокаліст, закінчив до війни Свердловську консерваторію, мати – педагог-історик, закінчила в Московський педагогічний інститут).

З 1949 року Бузанова Наталія Сергіївна живе в Одесі. Закінчила Одеське музичне училище імені К. Ф. Данькевича по класу фортепіано. Два роки співала в жіночому вокальному ансамблі при Палаці студентів. Після закінчення училища поїхала працювати за напрямом викладачем ДМШ в м. Болград Одеської області. При Будинку офіцерів організувала вокальний квартет, в якому співала.

З 1968 по 1973 рік навчалася на фортепіанному факультеті ГМПІ імені Гнесіних (нині Російська Академія Музики імені Гнесіних) по фортепіано у А. Г. Татулян (учня Ігумнова), а по камерному ансамблю у Г. А. Федоренко. Після закінчення за розподілом поїхала працювати в Астраханську консерваторію викладачем кафедри камерного ансамблю. Одночасно (з 1974 по 1977 рік) навчалася заочно в асистентурі-стажуванні за спеціальністю “камерний ансамбль” в ГМПІ імені Гнесіних у Г. А. Федоренко. Закінчила 2-х річний Університет марксизму-ленінізму (факультет етики та естетики) у м. Астрахані.

У 1977 році, після закінчення асистентури-стажування, Н. С. Бузанова повернулася до Одеси і почала працювати в Одеській консерваторії імені А. В. Нежданової (нині Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової) концертмейстером кафедри струнних інструментів і викладачем кафедри камерного ансамблю, потім старшим викладачем, в.о. доцента, а з 1989 по 2007 рік працювала на посаді завідуючої кафедрою камерного ансамблю. В даний час займає посаду приват-доцента. Має звання “Лауреат Міжнародного конкурсу”. Протягом 30 років займалася й надавала методичну допомогу відділу камерного ансамблю ОССМШІ імені П. С. Столярського.

Багато років на громадських засадах працювала концертмейстером у хоровій капелі при ДК імені Лесі Українки.

Діяльність

Наталія Бузанова одночасно з педагогічною діяльністю займається виконавської. Виступає в різних складах камерно-інструмернтальної музики на різних концертних майданчиках Одеси, а також виконує партію фортепіано в камерному оркестрі Одеської філармонії та в національному симфонічному оркестрі.

Неодноразово була першим виконавцем нових творів: Я. Фрейдлін – “Споглядання”, “Круги на воді” для фортепіано та камерного оркестру, “Соната в трьох листах” для скрипки та фортепіано, “Триптих” для 2-х фортепіано; О. Томльонова – Соната для скрипки та фортепіано № 2, “На хвилях моєї пам’яті” для фортепіано та камерного оркестру, “Сходження” для фортепіано і ударних; Загорський – “Рапсодія” для 2-х фортепіано, скрипки та ударних; Бауер – “Дивертисмент” для 2-х фортепіано і ударних; А. Петров – “Патетична Ораторія” для голосу, 2-х фортепіано та ударних.

У 1990-ті роки Н. С. Бузанова декілька років виступала і гастролювала зі струнним квартетом “Гармонії світу”. На фірмі “Мелодія” записаний CD-диск з творів А. Шнітке, а Голландська фірма записала Квінтет О. П. Бородіна для кінофільму у виконанні Н. Бузанової з випускниками.

У Будинку-музеї імені М. К. Реріха Наталія Бузанова з колегами кафедри камерного ансамблю веде лекції-концерти “У світі камерної музики”, а також музично-поетичні вечори, читаючи свої вірші і граючи на роялі.

Протягом усього життя Наталія Сергіївна Бузанова активно займається громадською діяльністю. Вона – керівник студентського наукового товариства, (СНТТ), член групи народного контролю, агітатор, редактор кафедральної стінгазети, громадський декан з виховної роботи в гуртожитку, заступник і відповідальний секретар приймальної комісії.

За останні 15-20 років Н. С. Бузанова заснувала в Одесі ряд громадських організацій, а саме: “Світ через культуру”, “Асоціація камерної музики” при Всеукраїнському союзі музичних діячів, недержавна радіостанція культурно-просвітницького спрямування з класичною музикою “Гармонія Світу”, де Наталія Сергіївна є творчим директором, редактором і ведучою програм. Також є членом Благодійного фонду “Співтворчість”, Міжнародної асоціації “Мистецтво та освіта ХХI століття”, “Всеукраїнської спілки музичних діячів”.

Має звання “Посол Миру”.

Учні

За час педагогічної роботи клас Наталії Сергіївни Бузанової за спеціальністю “камерний ансамбль” закінчило понад 400 студентів (піаністів, струнників і духовиків), які працюють в навчальних закладах та оркестрах Україні і закордоном. Серед них, 168 студентів стали лауреатами і дипломантами різних Міжнародних конкурсів в номінації “камерний ансамбль” та “фортепіанний дует”: Міжнародний конкурс імені Танєєва (Москва), “Марії Юдіної” (Санкт-Петербург), “Музика без кордонів” (Друскінінкай), “Золота осінь” (Київ, Хмельницьк), “Молодь України Прокоф’єву” (Донецьк), “Україні – 2000” (Маріуполь), “Мистецтво ХХ століття” (Ворзель), “Південний експрес” (Ялта), “I.С.M.U” (Одеса).

Неодноразово брала участь, як член журі конкурсів, де давала майстер-класи і виступала на конференціях.

Галерея