Базан Олена Юріївна

старший викладач

Базан Олена Юріївна

старший викладач

  • старший викладач
Біографія

Народилася 17 червня 1983р. у Одесі. Закінчила Одеську дитячу музичну школу №2 (зараз Мистецька школа №2 імені О. К. Глазунова) з класу альта (Василенко Л. П), фортепіано, а таккож композиції (Томльонова О. С.),  потім Одеське училище мистецтв та культури (зараз Одеський фаховий коледж мистецтв імені К. Ф. Данькевича). Випускниця ОНМА імені  А. В. Нежданової з фаху «альт» у класі доцента Малічкіна В. Г., камерний ансамбль вивчала у класі приват-доцента Н. С. Бузанової,  квартет – клас О.П. Шкарпітного.  У 2007 році отримала диплом магістра.

З 2006 по 2013 роки  працювала концертмейстером, а з 2008 р. по теперішній час  – викладачем класу квартету на  кафедрі камерного ансамблю. З 2016 року – старший викладач та секретар кафедри камерного ансамблю. З 2020 року –  викладач з класу альта струнної кафедри ОНМА. З 2022 року – заступник відповідального секретаря приймальної комісії академії.

За роки навчання неодноразово брала участь у міжнародних конкурсах у складі камерного ансамблю та квартету, отримала звання лауреата  міжнародних конкурсів.

У 2014р. розроблена (у 2018, 2020 та 2022р. оновлена) робоча програма з предмету «струнний  квартет».

З 2018 року-здобувач кафедри історії музики та музичної етнографії ОНМА. Науковий керівник  кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри камерного ансамблю Щербакова О.К.

Діяльність

Брала участь у наукових конференціях з доповідями, тези доповідей опубліковані у збірниках наукових конференцій у Києві та Одесі, опубліковані ряд статей у наукових  фахових та публіцистичних  періодичних виданнях.

Одна з укладачів збірника «До 50-річчя кафедри камерного ансамблю: історія, сьогодення, перспективи» (2018).

Член організаційного комітету  ІІ та ІІІ Всеукраїнських конкурсів камерних ансамблів імені В. П. Повзуна (2016, 2018 рр.), фестивалю «Arte da camera: ансамблевий простір» (2019)  та  І Національного конкурсу камерних ансамблів імені В. П. Повзуна (2020) у ОНМА. Член журі та виконавчий директор І всеукраїнського конкурсу молодих скрипалів пам’яті Давида Ойстраха, 2018р. (ОНМА),  член журі  Всеукраїнського відкритого конкурсу піаністів мистецьких навчальних закладів «Appassionato» у номінації «камерний ансамбль», 2021р. (Одеський фаховий коледж мистецтв імені К. Ф. Данькевича).

3 2006-2021 роки учасниця групи альтів Національного одеського філармонійного оркестру під керівництвом Хобарта Ерла.

Автор творчих проектів: «Сторінки сімейного альбому», що проходив в рамах фестивалю «Arte da camera: ансамблевий простір» (2019) та відео-концерту «Невідомий Віталій Губаренко» (2022) з творів Ірини та  Віталія  Губаренків за участю студентів та викладачів кафедри камерного ансамблю.

Разом з членами кафедри організовані та проведені наукові заходи  в ОНМА Круглий стіл «Актуальні питання української кеамералістики» за участю асистентів-стажистів та аспірантів кафедри та Круглий стіл «Нові ансамблеві реалії: проблематика дистанційного навчання» за участю викладачів кафедри камерного ансамблю (2022).

Учні

Студенти класу активно беруть участь у концертах кафедри, концертах ОНМА та на інших майданчиках міста, у  концертах класу квартету, дають сольні концерти у складі струнного квартету, били постійними Філармонійного  абонементу  кафедри камерного ансамблю (2014-2020). Багато студентських квартетних ансаамблів стали  лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів в Україні (Одеса, Львів, Харків), Болгарії (Варна), Німеччині (Берлін), Словенії (Братислава), Румунії (Бухарест), Франції (Париж). Як викладач отримала дипломи за професійну майстерність у підготовці лауреатів конкурсів.