Міжнародний день рідної мови на кафедрі іноземних мов ОНМА імені А.В. Нежданової
Викладачі кафедри іноземних мов ОНМА імені А.В. Нежданової доцент Н.М. Борисенко, доцент Т.В. Гремалюк і доцент Л.І. Орєхова 23 лютого 2024 року провели з іноземними здобувачами освіти підготовчого відділення міні-конференцію, присвячену Міжнародному дню рідної мови, що відзначається 21 лютого.
Було зазначено, що кожен народ розмовляє своєю мовою, створює наукові, культурні, мистецькі цінності. На сучасному етапі розвитку людства є велика кількість відмінних одна від одної мов, які належать різним націям, народностям, племенам. Земля українська стародавня, така ж давня і українська мова. Учені довели, що вік нашої мови — 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.
Для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.
Весь світ віддає шану великим володарям українського слова — Т. Шевченкові та І. Франкові, Лесі Українці та М. Коцюбинському, І. Нечуєві-Левицькому та Г. Сковороді, Котляревському та багатьом іншим майстрам слова, що довели милозвучність та багатство мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб, гідну покоління спадщину, котру треба примножувати, оберігати, відвойовувати.