«РОЗВИВАЙСЯ Й ДАЛІ, МОВО НАША РІДНА, І ПРО НАС НАЩАДКАМ ВІСТКУ ДОНЕСИ…»

Міжнародний день рідної мови на кафедрі іноземних мов  ОНМА імені А.В. Нежданової

Викладачі кафедри іноземних мов ОНМА імені А.В. Нежданової  доцент Н.М. Борисенко, доцент Т.В. Гремалюк  і доцент Л.І. Орєхова 23 лютого 2024 року провели з іноземними здобувачами освіти підготовчого відділення міні-конференцію, присвячену  Міжнародному дню рідної мови, що відзначається 21 лютого.

Було зазначено, що кожен народ розмовляє своєю мовою, створює наукові, культурні, мистецькі цінності. На сучасному етапі розвитку людства є велика кількість відмінних одна від одної мов, які належать різним націям, народностям, племенам. Земля українська стародавня, така ж дав­ня і українська мова. Учені довели, що вік нашої мови — 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи роз­квіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, пере­казах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

Для нас рідна мова — це не тільки доро­га спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарб­ницю загальнолюдської культури.

Весь світ віддає шану великим володарям українського слова — Т. Шевченкові та І. Франкові, Ле­сі Українці та М. Коцюбинському, І. Нечуєві-Левицькому та Г. Сковороді, Котляревському та багатьом іншим майстрам слова, що довели милозвучність та багат­ство мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб, гідну покоління спад­щину, котру треба примножувати, оберігати, відвойовувати.