20 лютого Міжнародний день рідної мови відзначили іноземні аспіранти музичної академії. Викладач української мови як іноземної, доцент Л. І. Дузь розповіла про мету свята, започаткованого ЮНЕСКО у перший рік третього тисячоліття. Цей день нагадує, що кожна людина має право користуватися рідною мовою та мусить усвідомлювати значення державної мови, її зв’язок зі свободою національної держави.
Іноземці дізналися, що історія формування української мови сягає VI сторіччя нової ери, вона сповнена драматичних і трагічних подій боротьби за її існування, протягом XVIII– XX сторіч у ній зафіксовано понад 130 заборон права на використання в освіті, книгодрукуванні, зібраннях. Проте українська мова вистояла у віках завдяки неперервності існування у народній свідомості, у бутті родини і громади, у культурі спілкування. Вона розвинулася у творчості геніальних митців, науковців-перекладачів, політичних і релігійних діячів різних національностей, загалом у діяльності всіх свідомих творців української політичної нації.
Сьогодні українська мова є гордістю народу України, символом самобутності та незламності нації. У час протистояння воєнній агресії та боротьби за свободу української держави українська мова стає випробуванням патріотизму, маркером соратників на полі бою з ворогом, могутньою духовною зброєю.


