_______________________________________________________________________________________________________________________

Департаментом кіберполіції спільно з волонтерами був створений проєкт «БРАМА» (https://chatovi.online/), який обʼєднує небайдужих громадян у напрямку протидії дезінформації, а також російській пропаганді у мережі Інтернет.
Мета проєкту: Очистити медіа простір від російської пропаганди, знищити осередки незаконного контенту та підвищити медіа-грамотність українців. Унікальність “BRAMA”: Це не лише блокування джерел пропаганди, але й освітня програма з медіа-грамотності та захисту від дезінформації.
Долучайтеся до проєкту “BRAMA”! Допоможіть захистити інформаційний простір України! Необхідно лише мати мобільний телефон або комп’ютер та бажання приєднатися до важливої справи!

________________________________________________________________________________________________________

До Міжнародного дня Землі 22 квітня 2025 року, з метою формування екокультури серед молоді, підвищення інформаційної безпеки, зменшення споживання електроенергії та скорочення викидів парникових газів. Всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it Ukraine спільно з Міжнародним молодіжним рухом School Recycling World планують проведення міжнародної акції цифрового прибирання Digital Cleanup.
До участі запрошуються школярі, студенти, молодіжні ради, профспілки, організації та установи, активні громадяни.
Цифрове прибирання — це унікальна можливість зменшити кількість цифрового сміття, яке накопичується на наших пристроях: застарілі файли, дублікати фото, невикористані додатки, електронні листи та спам. Всі ці дані споживають енергію у дата-центрах, що спричиняє викиди CO2 та впливає на довкілля.
Учасників закликають провести цифрове прибирання, яке передбачає очищення пристроїв від зайвих файлів, фото, відео та дублікатів; видалення невикористаних додатків зі смартфонів і комп’ютерів; очищення електронної пошти від спаму та старих повідомлень; відписку від зайвих розсилок і вимкнення непотрібних сповіщень; оптимізацію використання хмарного сховища; зменшення цифрового сліду в соціальних мережах, а також підвищення цифрової безпеки та конфіденційності.
Реєстрація на участь до 21 квітня включно за посиланням:
https://forms.gle/oZQwo4zvX9kkuxGx7.
Інструкції та деталі доступні в новинах на сайті letsdoitukraine.org.
Пакет матеріалів, який допоможе всім учасникам провести цифрове прибирання на
найвищому рівні: візуальні матеріали, інструкції, чек-листи. Усі матеріали доступні за посиланням:
https://www.dropbox.com/scl/fo/zikbjv93vb0vko3307i92/ADezMqpdkYny9kCZJy5wuSo/03_Цифрове%20прибирання?dl=0&rlkey=dslnaomfwzwdkfc83xf48pedj&subfolder_nav_tracking=1
____________________________________________________________________________________________________________________________
Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації з метою недопущення залучення учасників освітнього процесу до підривної діяльності спецслужб держави-агресора, дестабілізації та здійснення терактів через месенджери та інтернет-спільноти, що пропонують швидкий заробіток (куратори надають відповідні завдання, а саме локацію для здійснення диверсії та місце, де зберігається саморобний вибуховий пристрій, що готується іншою групою агентів), акцентує увагу, що злочини невеликої та середньої тяжкості в умовах дії воєнного стану кваліфікуватимуться як тяжкі з настанням відповідних правових наслідків.
Додатково наголошується на встановленні в Кримінальному кодексі України зниженого віку кримінальної відповідальності для неповнолітніх у віці з 14 до 16 років за такі злочини, як диверсія (ст.113 КК України), терористичний акт (ст.258 КК України), пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів (ст.277 КК України), посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця (ст.348 КК України).
___________________________________________________________________________________________________
Департамент захисту національної державності Служби безпеки України пропонує до уваги соціальний відеоролик під умовною назвою «Спали ФСБшника», а також інформує про можливість повідомляти про спроби залучення молоді ворожими спецслужбами держави-агресора до підривної діяльності проти України у спеціальному чат-боті Служби безпеки України.

______________________________________________________________________________________________________________________________

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
У цей день 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу на площу перед Верховною Радою Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей. У такий спосіб вони засвідчили свою підтримку територіальній цілісності і суверенітету України. Це було спільне гучне слово проти окупації росії, яка зайшла на півострів з військами. Мітинг зібрав від 5 до 10 тисяч учасників.
________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________
День Соборності України

Звернення Володимира Зеленського з нагоди Дня Соборності
22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки (об’єднання) Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу.

Цей день став символом українського державного будівництва, увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини ХІХ століття щодо консолідації в одній державі.
22 січня вшановуємо дві вагомі події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки (22 січня 1918р.) й Акт Злуки українських земель (22 січня 2019р.)
Під час російської агресії проти України соборність у всіх її смислах набуває ще більшого символізму та гостроти як запорука збереження України та її майбутнього. Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.
Соборність сьогодні – мета Перемоги!!!

_______________________________________________________________________________
11 бригада імені М. Грушевського Національної гвардії України запрошує


_________________________________________________________________________________________________________
Онлайн-курс “Не стій – вмикай : світло, тепло, інтернет” містить інформацію щодо підготовки до осінньо-зимового періоду в Україні під час війни, зокрема загрози ймовірних блекаутів, з урахуванням ключових правил безпеки.
_________________________________________________________________________________________________________
Доводимо до відома, опрацювання та врахування у роботі Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення, що затверджені наказом Міністерством розвитку громад та територій України від 22.11.2024 No 1388.
_________________________________________________________________________________________________________
Щорічна Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Антинаркотична профілактика
Методичні рекомендації для учасників освітнього процесу процесу з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами.
Контакти “Гарячих ліній”/ телефонів довіри:
15-47 (Державна установа “Урядовий контактний центр”) – цілодобова та безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно діте;
0 800-500-335 або 116123 (громадська організація “Ла Страда Україна”) гаряча лінія з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
0-800-213-103 – контактний Центр системи безоплатної правової допомоги.
«Як українці українською заговорили» –документально-просвітницький фільм про зародження, розвиток, занепад, гоніння та розквіт української мови.
Фільм «Як українці українською заговорили», створений Суспільним до Дня української писемності та мови, який відзначатиметься 27 жовтня 2024 року, розповідає про зародження, розвиток, занепад, гоніння та розквіт української мови. Фільм доступний за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=2TqtNB5XSUM

«Українські герої та героїні: від минулого до сьогодення»

Національне агентство України з питань державної служби спільно з Вищою школою публічного управління створили освітній серіал про історію українського державотворення «Українські герої та героїні: від минулого до сьогодення».
У десяти серіях висвітлено історичні етапи становлення України – Княжу добу, Козаччину, зародження модерної української нації, Українську революцію 1917–1921 років, звитягу діячів ОУН-УПА, рух опору в Україні, роль видатнихжінок у національному відродженні, внесок української еміграції в процеси державотворення, становлення Незалежності. Сцени фільму знімали на історичних локаціях столиці.
Про запобігання втягуванню
молоді у протиправну діяльність


З метою підвищення обізнаності молоді щодо потенційних ризиків участі в азартних іграх Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) звертає увагу громадськості на небезпеку, пов’язану з азартними іграми. Мета — підвищити обізнаність щодо потенційних ризиків участі в азартних іграх, особливо серед молоді.
Для підвищення обізнаності молоді щодо ризиків азартних ігор, КРАІЛ підготувала електронну брошуру «Азартні ігри – це незвичайна гра: чому варто бути обережними».
Азартні ігри можуть здаватися захопливими, але вони несуть значні ризики для фізичного, психологічного та соціального стану не лише гравця, а і його близького оточення. Особливу небезпеку становить можливість розвитку ігрової залежності (лудоманії), яка офіційно визнана Всесвітньою організацією охорони здоров’я психічним розладом.
Важливо пам’ятати, що в Україні участь в азартних іграх дозволена лише з 21 року. Крім того, гра в незаконних азартних іграх не лише несе додаткові ризики, але й тягне за собою адміністративну відповідальність.
КРАІЛ закликає всіх бути обачними та відповідально ставитися до азартних ігор. Якщо ви або ваші близькі потребують допомоги, звертайтеся на безкоштовну гарячу лінію КРАІЛ за номером 0 800 50 13 77 або на офіційну електронну скриньку zvernennya@gc.gov.ua
Пам’ятайте: азартні ігри — це не спосіб заробітку, а лише вид розваги, який може мати серйозні наслідки.

З метою забезпечення безпеки дорожнього руху та збереження життя учасників освітнього процесу у новому 2024/2025 році в період з 2 по 30 вересня 2024 року в Україні традиційно проходитиме місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі», а з 11 по 17 листопада 2024 року в Україні заплановано проведення ІІ етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху.
У межах ініціатив, покликаних популяризувати дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах серед молоді, у травні 2024 року в Україні стартував VIІ Всеукраїнський конкурс фото – та відеоробіт у рамках проєкту «Безпечна країна» (далі –Конкурс), організаторами якого є МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з Міністерством освіти і науки України.
З вимогами та положенням про Конкурс можна ознайомитись на сайті Фонду https://dopomogadtp.com/
Додаткова інформація за тел. 068-466-43-82, 067-98-432-91.
Прийом робіт триватиме до 13 жовтня 2024 року.


Національний портал з імунізації: