ОНМА ім.А.В.Нежданової взяла участь у проєкті «1000+ концертів: Інновація вищої музичної освіти через соціальну інклюзію»

Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової стала одним з партнерів амбітного проєкту що співфінансується ЄС. Майже рік проректорка з міжнародної роботи Черняєва Ірина та завідувачка лабораторією міжнародного співробітництва Попель Наталія спільно із організаторами проєкту готували документи та у вересні 2024 проєкт отримав співфінансування за програмою ЄС Креативна Європа. Серед основних партнерів проекту Музетика Інтернешнл (Німеччина, Іспанія, Ізраїль, Швеція) Ассоціація Європейських Консерваторій AEC,  Віденський університет музики й виконавського мистецтва MDW (Австрія), Вища Музична Академія Каталонії ESMUC (Іспанія), Sinfonia Varsovia (Польща), Зейстерський Міжнародний фестиваль камерної музики Stichting Zeister Muziekdagen (Нідерланди), Політехнічний Інститут Порту (Португалія).

Для Академії це перший досвід участі у міжнародному проєкті такого масштабу за підтримки програми «Креативна Європа». «Креативна Європа» – це програма фінансування, заснована Європейським Союзом з метою розвитку сектору культурних і креативних індустрій в країнах Європи, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення промоції і захисту культурного та мовного розмаїття.

Проєкт «1000+ концертів: Інновація вищої музичної освіти через соціальну інклюзію» це амбітне бачення змін у секторі класичної музики: нове покоління музикантів навчається усвідомлювати себе невід’ємною частиною суспільства та стає відповідальним за донесення живої музики до груп населення, які мають до неї найменший доступ. Реалізуючи програму Musethica, проєкт повертає виконавську діяльність в основу розвитку молодих музикантів, наголошуючи на цінності виконавської майстерності та залучення аудиторії. Протягом чотирьох років десять європейських партнерських інституцій об’єднають зусилля з понад 120 соціальними установами, включаючи лікарні, центри для біженців та школи для людей з інвалідністю, щоб провести понад 1000 безкоштовних концертів для щонайменше 40 000 слухачів груп населення які не мають доступ до відвідування концертів по всій Європі.

З 11-17 травня 2025 року студенти оркестрового факультету ЄЛІЗАВЕТА КОВАЛЬ (скрипка) та СОФІЯ МАЛИНОВСЬКА (віолончель) разом з проректором з науково-педагогічної роботи та інформаційно-інноваційної діяльності, доцентом кафедри камерного ансамблю ОЛЕНОЮ БАЗАН (альт) взяли участь у сесії Musethica в Берліні (Німеччина). Разом з чудовими музикантами, учасниками проєкту: ADAM KOCH KRISTENSEN (скрипка), SYON NAJMAN (віолончель) та співзасновником навчального методу та концепції Musethica AVRI LEVITAN (альт) відбулось 11 соціальних концертів у Берліні.

Ми дуже радіємо, що стали частиною цього проєкту, сподіваємось на подальшу тісну творчу співпрацю.