Одеські хорові диригенти в Europa Chor Akademie Görlitz

В м.Гьорліц (Німеччина), в Europa Chor Akademie Görlitz -ECA –  Європейська хорова академія (ECA), з 06 по 14 серпня 2022 проходить Summer Choral Academy, в диригентській програмі якої беруть участь 2 наших студентів – Ганна Бакач (студентка магістратури, кл. проф. Є.М. Бондар) та Аліса Аджадж (студентка 3 курсу, кл. ст. викл. Віла-Боцмана О.П.).

Europa Chor Akademie була заснована в 2017 р. за підтримки Федеративної Республіки Німеччини, вільної землі Саксонія та міста Гьорліц. Це новий міжнародно орієнтований хоровий центр, який поєднує в собі концертну та освітню хорову практику високого рівня майстер-класів. Засновником та першим лідером академії був професор Й.Даус. В 2019 році між ОНМА ім.А.В.Нежданової та ECA був підписаний договір про співробітництво.
Summer Choral Academy’2022   функціонує як відбірковий тур для річної стипендіальної програми. Претендентам надано житло, а плату за навчання покриває ECA.Стипендіальна програма 2022/2023 розпочнеться в жовтні та проходитиме у вигляді серії тижневих хорових та диригентських майстер-класів і концертів протягом року, зі стипендією 400 євро для кожного туру. Зарахування відбудеться за оцінками Summer Choral Academy’2022 .

Summer Choral Academy’2022  має 2 “факультети” : для хорових співаків і для хорових  диригентів.За результатами попереднього відбору, який відбувся 24 липня, за річну стипендію в диригентський програмі змагаються 8 претендентів з різних країн. Саме серед цих претендентів і наші дівчата.
Щодо навчальної програми в академії.Кожного дня хор опрацьовує декілька нових творів і має декілька репетицій tutti.
Учасники програми “диригенти” на кожен день готують 1 новий твір (інформацію отримують напередодні у вечорі), у 2-й половині дня працюють з хором, також мають індивідуальний коучінг з техніки диригування; слухають лекції з хорознавства, інтерпретації, стилю тощо; за бажанням можуть отримати індивідуальний коучінг з вокалу; звісно, беруть участь в роботі хорового класу.

Лекторами та коучами Літньої хорової академії є :
Prof. Dr. Magdalena Blum (музична академія м.Вроцлав )
KMD Tobias Brommann (музичний директор, домський собор м. Берлін)
Pawel Serafin (диригент оркестру та хору, оперний театр м.Познань)
Творчий лідер S.A. та керівник хору Jan Hoffman – німецький баритон, хоровий і оркестровий диригент (м. Майнц, Гіссен, Дрезден)- викладач в Musikhochschule та в Collegium Musicum Mainzer Johannes Gutenberg-Universität; головний хормейстер і диригент оперного театру, художній керівник Gießener Konzertvereins і Wetzlarer Singakademie в Гіссені; лектор та коуч з хорового диригування та навчання вокалу в численних фестивалях та проєктах; керівник хору та музичний керівник відомих проєктів (Зальцбурзький фестиваль, Der Freischütz у Цвінгенберзі та ін.).

Розклад для диригентів на кожний день має приблизно такий вигляд :
“Tomorrow:
10-13 Tutti: Mozart, Brahms, Palestrina (Agnus1)
13.30 conducting with Jan: Brahms nr 2 and 4
16.00 Tobias – lecture for conductors
17.00 Tutti Brahms with conductors
18.00-21.00 Britten”

Тож, побажаємо нашим дівчатам в Гьорліце натхнення, сміливості, удачі і, звісно, перемоги!
Віват, Одеська хорова школа!
Віват, українське хорове мистецтво!