Молодіжна науково-творча онлайн-конференція «Дні науки» відбулась!

26-27 травня 2022 на базі Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової відбулася 25-та Молодіжна науково-творча онлайн-конференція «Дні науки»,  що була присвячена українській музичній культурі в історичному часі та світовому  інформаційно-ціннісному просторі.

Це щорічна конференція, яка створюється та керується студентським науково-творчим товариством академії. Цього року, незважаючи на складні умови воєнного стану, організатори прийняли рішення продовжувати підтримувати можливість розвитку професійних навичок студентів-музикантів, що є важливим внеском у подальше світле та вільне майбутнє.

Пропозиція до відкритого спілкування молодих музикознавців та виконавців була сприйнята дуже позитивно. Про це свідчить географія учасників конференції. Так у роботі заходу взяли участь студенти та аспіранти таких навчальних закладів як Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського, Національна музична академія України імені П. І. Чайковського, Київський національний університет культури та мистецтв, Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової, Одеський фаховий коледж мистецтв імені К. Ф. Данькевича, Вінницький фаховий коледж мистецтв імені М. Д. Леонтовича, Сумський державний  педагогічний університет імені А. С. Макаренка, Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича. Загалом під час роботи конференції пролунало більш ніж 60-ти доповідей.

Традиційно учасників конференції привітали Ректор Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової професор Олійник Олександр Леонідович та проректор з наукової роботи академії професор Самойленко Олександра Іванівна. Приємним та надзвичайно важливим під час відкриття конференції став виступ-привітання віце-мера м. Вальмондуа (Франція), віце-президент фестивалю «Jazz au fil de l’Oise» Анні Сальє, яка висловила свою підтримку українській студентській спільноті та підкреслила необхідність продовження професійної діяльності музикантів в Україні й за її межами: «я хотіла би виразити вам від імені нашого міста, від імені Франції  наше захоплення вашою великою мужністю та висловити нашу підтримку. Музика – це універсальна мова, але вона також є зброєю захисту, яка допоможе вам витримати та втриматись» зазначила Анна.

Також за давньою традицією активними учасниками конференції стали професори творчих закладів вищої освіти, які підтримували молодих спікерів у їх наукових пошуках, заохочували до подальших роздумів та нових відкриттів. Для всіх бажаючих ще раз повернутися та зануритися у цікаві наукові розвідки творчої молоді відкрито архів відеозаписів конференції на ютьюб-сторінці академії та буде оприлюднено онлайн-збірку статей молодих вчених.