Міжнародна дипломатична робота

З 24 лютого увесь світ бачить незламность українського народу проти російської агресії. Україна не тільки стримує російську армію, але й на мистецькому та дипломатичному рівні перемагає свого ворога. Увесь світ захоплюється стійкістю України, мужністю її воїнів, національним єднанням у боротьбі за свої цінності.

В квітні та травні 2022 року за підримки Фонду імені Конрада Аденауера (Німеччина) було проведенно семінари та конференції, спікером яких виступила проректор з науково-педагогічної, організаційно-виховної роботи та міжнародних зв’язків Черняєва Ірина Анатоліївна. Фонд імені Конрада Аденауера (Konrad-Adenauer-Stiftung, www.kas.de) займається в Німеччині та за її кордонами політичною освітою, виступає за зміцнення європеїської інтеграції та міжнародного співробітництва, сприяє розвитку мистецтва та культури. Фонд має більш ніж 70 представництв у світі.

24.04.2022

https://www.kas.de/de/web/westfalen/veranstaltungen/detail/-/content/die-kastanien-von-charkiw?fbclid=IwAR2AEKRfU1Q3jw2BhSH4GnLujYlUrVk0hg2h1EjCDByNrhLIiueFLl6qn9Y

(регіональний офіс м. Дортмунд)

„Die Kastanien von Charkiw“ Mosaik einer Stadt.

“Каштани Харкова” Мозаїка міста.

Німецький письменник Михаель Целлер у 2021 році написав книгу , присвячену місту Харків, в якому він був у 2019 році. Спогади німецького автора та порівняння життя міст під час російського нападу, мозаїка міст Харкова та Одеси – ключові теми семінару.

05.05.2022 

https://www.kas.de/de/web/weser-ems/veranstaltungen/detail/-/content/der-russische-angriffskrieg-in-der-ukraine-und-die-rolle-der-frauen?fbclid=IwAR2CP2FFFHMyBWNA3MqBQztsNPFZV2dpoiwD93wiXLbuEinFHCSPoiGuSUk

(Регіональний офіс м. Гановер)

Der russische Angriffskrieg in der Ukraine und die Rolle der Frauen

Російська загарбницька війна в Україні і роль жінок

З моменту початку російської загарбницької війни проти України 24 лютого 2022 року народ України зазнав неймовірних страждань. Багатьом довелося покинути рідні міста через неминучу небезпеку, а інші продовжують боятися за своє життя. В рамках цього заходу мова йшла про історичні передумови війни, роль жінки в українському суспільстві, а також про поточні місцеві події.

06.05.2022 

Europa-Woche. Європейський тиждень.

Вестфальський форум культури та освіти, м. Падеборн.

Доповідь під час пленарного засідання про події в Україні та про освітньо-мистецьке життя під час війни.

11.05.2022

https://www.kas.de/de/web/bundesstadt-bonn/veranstaltungen/detail/-/content/odessa-die-ganze-welt-in-einer-stadt?fbclid=IwAR3RVXJG-FGF1ldrhSFtEWQJEtAgD-XE6NNt_oWrhU4IaZRBsxUa8d4lZh0 (регіональний офіс м. Бонн)

Odessa. Die ganze Welt in einer Stadt.

Kulturelle und historische Spurensuche in einer bedrohten Metropole.

Одеса. Весь світ в одному місті.

Культурно-історичний екскурс по мегаполісу, який зараз під загрозою.

Одеса – український мегаполіс на Чорному морі, який має свій колорит та унікальну історію. Усім в світі відомі ілюстрації знаменитого Оперного театру та Потьомкінських сходів, що ведуть до моря. У 19 столітті Одеса стала містом поєднання різних культур. Історія міста, багатонаціональність, мультикультурне та мистецьке життя міста – зробили Одесу космополісом та містом світового значення. Зараз Одеса під загрозою, вона на прицілі російської загарбницької армії.