В стінах Одеської національної музичної академії в режимі онлайн пройшла конференція «Захід – Схід: культура і мистецтво. Пам’яті видатних митців України присвячується. До ювілею Г. Сковороди», яка є щорічною і регулярно здійснюється осінью з 1999 року. А через три тижні 15.10.2022 опрацьованим став Круглий стіл (теж онлайн) за участю двох (і єдиних в музичних закладах України) кафедр музичної культурології в Національній музичній академії України (Київ) і в Одеській національній музичній академії імені А.В. Нежданової.
Від начал науково-творчий форум конференція «Захід – Схід: культура і мистецтво» йшов у масштабах міжнародного заходу, те, що зроблене 25-26 вересня (продовження – студентська секція 29.10.2022) демонструвало виступи з різних країн, у тому числі з Німеччини, Великобританії, Польщі, Китаю, ін., а також представлено 10 мистецьких закладів України. Науково-творча зустріч здійснилася на базі кафедр теоретичної та прикладної культурології і кафедри теорії музики та композиції, також від Одеського відділення Національної спілки композиторів України, силами провідних спеціалістів. Виступили засновники цього зібрання доктор мистецтвознавства професор О.М.Маркова, професор С.В. Мірошниченко, активні вибудовувачі на протязі останніх 20 років доктор мистецтвознавства професор О.В. Муравська, доктор мистецтвознавства професор А.В. Соколова, доктор мистецтвознавства професор Г.Ф. Завгородня, доктор мистецтознавства Д.В. Андросова та їх колеги й вихованці. Особливої уваги заслуговують постійні співпрацівники щорічної конференції в особах доктора мистецтвознавства, заслуженого артиста України, професора О.В. Козаренка (Львів), доктора мистецтвознавства професора О.Г. Рощенко (Харків), доктора мистецтвознавства професора О.Л. Зосім (Київ), доктора мистецтвознавства професора О. А. Тарасенко (Одеса), доктора мистецтвознавства професора В.В. Громченко (Дніпро), а також знані науковці і артисти Сум, Херсона, Кривого Рога, Тернопіля й інших різнорегіональних міст Вітчизни.
Вітання Ректора ОНМА імені А.В. Нежданової народного артиста України, кандидата мистецтвознавства, професора О.Л. Олійника стало «пусковим механізмом» творчої зустрічі, в якій артистичні «музичні ‘вставки’» засвідчували творчо-виконавські і композиторські можливості науковців. Музичне вітання від піаністів представили професор, зав.кафедри спеціального фортепіано Т.І. Шевченко, доктор мистецтвознавства професор Л.М. Шевченко. Широта мистецтвознавчої палітри виступів засвідчили доповіді, що охоплювали специфіку музики і зображальнго мистецтва, історико-інтерпретаційних характеристик і теоретичних напрацювань щодо жанрово-стильових типологій. В центрі таких розробок від кафедри поставлені проблеми музично-історичної метафізики і культово-ритуального, містеріального кореня мистецьких виявлень.
Щодо заходу 15.10.2022 року з нагоди обговорення оригінальних напрацювань кафедр музичної культурології здійснені були з ініціативи завідувачів цього роду кафедр НМАУ імені П.І. Чайковського і А.В. Нежданової доктора культурології професора Т.О. Кривошеї і доктора мистецтвознавства професора О.М. Маркової. Провідні спеціалісти названих кафедр і тих, хто приєдналися до обговорення від виконавських кафедр названих закладів Одеси і Києва, у разі постановчої тези висунули принцип подальшого поглиблення оригінального наукового здобутка України у вигляді музичної культурології, у тому числі це розбудова оригінальної методики аналізу артефактів і творів мистецтва в їх традиційних вимірах.
У планах організаторів Круглого столу продовжити надбаний досвід з ініціативою устрою зустріч від Київської Академії на основі кафедр названих вузів і з розширенням учасників такої зустрічі у січні 2023 року.