Духовне тяжіння мистецтва

Святкування 110–ої річниці нашої музичної академії (консерваторії) відзначено небувалою подієвістю, в тому числі й на кафедрі народних інструментів.

Не встигли відлунати останні акорди VI–ого міжнародного фестивалю «Південна Пальміра» і знов подія! На цей раз авторський концерт відомого діяча народно-інструментального мистецтва Андрія Стрільця – представника славетної Харківської баянної школи.

Концерт авторської музики, який відбувся 24–ого листопада 2023 року в Малій залі ОНМА імені А. В. Нежданової став взірцем справжньої творчості митця-універсала – композитора-виконавця-диригента-педагога, в якій органічно поєдналися творець та інтерпретатор в одній особистості, змусив глядачів-слухачів (студентів, викладачів кафедри, гостей) згадати про високе «ремісництво» барокових часів, коли виконавство та композиторська творчість були нероздільні.

Музика А. Стрільця – справжня, наша, українська, сповнена патріотичним почуттям любові до рідної Слобожанщини, до України!

В багатожанровій палітрі представлених творів відчувався досвід і впевненість автора в донесенні актуальних для кожного з нас думок, ідей, пов’язаних з екзистенційною потребою виживання в умовах військового стану в Україні.

Кожний твір став одкровенням майстра, зворушив душу й серце всіх без виключення глядачів-слухачів, які бурхливими оплесками й вигуками «браво!» щиросердно відгукнулися на майстерний виступ митця.

Виникло оте диво – катартичне духовне тяжіння, заради якого хочеться творити й жити творчістю попри все…

Дякуємо за це диво Майстру – Андрію Стрільцю!

Доктор мистецтвознавства,професор,

народний артист України

Іван ЄРГІЄВ.