У 2025 році Міжнародний день рідної мови святкується 21 лютого.
21 лютого Міжнародний день рідної мови, який запроваджено ЮНЕСКО для підтримки мовного та культурного різноманіття у сучасному світі, відзначили наші іноземні студенти-вокалісти 3 та 4 курсів, магістранти та аспіранти першого року навчання. Викладач української мови як іноземної, доцент кафедри іноземних мов Л. І. Дузь ознайомила присутніх на святі з його історією та актуальними для кожної країни гаслами, а також підкреслила значення української мови для єдності народу в час боротьби за незалежність і суверенність України. Іноземні здобувачі з розумінням сприймали міркування про мову як чинник розвитку людини, а згодом емоційно висловлювалися про українську мову як шлях до взаєморозуміння для перебування та навчання в Україні.


Учасники святкового заходу зацікавлено заслухали реферативні повідомлення про рідну мову, підготовлені аспірантками Донг Сін Сін, Лі Юйцинь та Дай Венцзя. Особливий інтерес китайської аудиторії викликала інформація про роль державної мови у країні, де побутують численні діалекти, які суттєво відрізняються один від одного фонетично, лексично та граматично.

Наші здобувачі-іноземці дізналися також про Національний фестиваль “Код нації”, який цьогоріч проводиться в Україні до Міжнародного дня рідної мови, та про Тестування на рівень володіння українською мовою. Власну повагу до української мови вони намагаються виявити сумлінним опануванням української мови для фахового розвитку та здобуття вищої та післядипломної освіти.

Це свято, що підкреслює важливість мовного та культурного різноманіття. Цей день нагадує про необхідність збереження та підтримки рідних мов, які є невіддільною частиною ідентичності кожної нації.
Викладачі кафедри іноземних мов ОНМА імені А.В. Нежданової доцент Н.М. Борисенко, доцент Т.В. Гремалюк і доцент Л.І. Орєхова 20 лютого 2025 року провели з іноземними здобувачами освіти мініконференцію, присвячену Міжнародному дню рідної мови. Здобувачі зазначили, що Міжнародний день рідної мови – це нагадування про цінність кожної мови та необхідність її збереження.

В Україні це свято має особливе значення, враховуючи історичні випробування, які пережила українська мова. Святкуючи цей день, ми вшановуємо нашу культурну спадщину та сприяємо її переданню майбутнім поколінням.
Нехай 21 лютого стане днем гордості за рідну мову та стимулом до її вивчення, використання та популяризації