Українська мова – одна з найбагатших та наймилозвучніших мов світу. Це свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною мовою. Так найстарішою українською піснею вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш».
З 1997 року День української писемності та мови відзначали традиційно 9 листопада, у день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який започаткував писемну українську мову. Цього року Україна вперше відзначає День української писемності та мови 27 жовтня. Це пов’язано з переходом Православної церкви на новоюліанський календар. 28 липня Президент України підписав указ про зміну дати святкування Дня української писемності та мови з 9 листопада на 27 жовтня.
Викладачі кафедри іноземних мов доцент Орєхова Л. І., доцент Гремалюк Т. В., доцент Борисенко Н. М. провели презентацію, присвячену Дню української писемності та мови, в якій активну участь взяли студенти 1 курсу кафедри народних інструментів, кафедри теорії музики та композиції, кафедри історії музики та музичної етнографії.
Щороку в цей день стартує Міжнародний конкурс імені Петра Яцика, а також проводиться радіодиктант національної єдності. Цього року текст його створила українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко, називається він «Дороги України», а читав текст актор театру і кіно Олексій Гнатковський. Участь у написанні радіодиктанту взяли також студенти нашої академії: Левицький В. (кафедра теоретичної та прикладної культурології ), Бєрєстова М. (кафедра теорії музики та композиції) та ін.