21 березня у світі відзначають День поезії, запроваджений з ініціативи ЮНЕСКО в ім’я гуманізму. В документах цієї міжнародної організації зазначено, що поезія — це мова, чиє коріння сягає глибин людської душі, це засіб самоствердження та дієвий чинник прогресу та всезагального розвитку.

Березневі дні, пов’язані з біографічними датами Шекспіра, Шевченка, Ліни Костенко, привертають увагу до вічних проблем людства, зосереджують на почуттях честі, справедливості, відданості моральним чеснотам.

Іноземні здобувачі-вокалісти відзначили свято поезії на засіданні наукового гуртка “Аналіз пісенно-романсового тексту та літературна творчість”. Про святкування Всесвітнього дня поезії, його традиції  у світі та Україні у час війни розповіла Л. І. Дузь,керівник гуртка, доцент кафедри іноземних мов. 

На жаль, ані найпрекрасніші вірші, ані найкраща музика не зможуть зупинити диктатора, вважає сьогорічний Лауреат Шевченківської премії поет Дмитро Лазуткін. Однак, митець не є безстороннім у боротьбі добра і зла, світла і мороку; мистецтво завжди відповідальне за перемогу в цьому двобої.