“Композитор, педагог, майстер своєї справи”

«Композитор, педагог, майстер своєї справи»

/ 85 років від дня народження Красотова О.О.

1936-2007

Красотов Олександр Олександрович.

 Український  композитор, педагог, професор. Заслужений діяч мистецтв України.

Народився  Олександр Олександрович 5 травня 1936 року в Одесі, випускник Одеської консерваторії за трьома спеціальностями: композиція (клас  Т. С. Малюкової), фортепіано    (клас  Б. О. Чарковського) і музикознавство   (клас професора  О. Л. Когана). Навчався на майстер-курсах у професора  Ю. Фортунатова  та професора  М. Пейко  (Іваново, Москва). За час роботи в консерваторії вів курси читання симфонічних партитур, інструментування, інструментознавства, композиції. Серед випускників класу О. Красотова (їх понад 60) – визнані в нашій країні та за кордоном композитори:  І. Голубов, К. Цепколенко,  Г. Успенський, Ю. Гомельська, С. Шустов, Л. Самодаєва, С. Усатенко  та багато інших.

З 1966 року член Спілки композиторів України, лауреат Національних та Міжнародних конкурсів: Всеукраїнського конкурсу в Києві (1967, 1971, 1983), Міжнародних конкурсів (в Берліні – 1973, в Токіо – 1992), обласної премії імені Є. Багрицького (1967).

 Нарешті він працював запрошеним професором композиції в Музичній консерваторії в Тяньцзине, Китай, де він також читав майстер-класи.  

Красотов – автор численних творів різних жанрів: симфоній, опер, інструментальних концертів, ораторій, кантат, мюзиклів, романсів та пісень, музики до драматичних спектаклів, телепрограм, кінофільмів. Найбільш видатні твори – Концерт № 1 для фортепіано з оркестром, опера «Кінець казки» (лібрето В. Тимофєєва), Квартет для фортепіано, струнних та перкусії, Симфонія-концерт № 2 для труби з оркестром, присвячена Т. Докшицеру, Опера «Тайгова пісня» (лібрето Р. Розенберг), опера «Михайло Воронцов» (лібрето Р. Бродавко), «Прощання» для симфонічного оркестру.

 Помер Красотов Олександр Олександрович 5 жовтня 2007 року в Тяньцзине, Китай.

В фільмі представлені матеріали з фонду бібліотеки про життя та творчість О. Красотова.