9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

9 листопада – День української писемності та мови, працівників культури та майстрів народного мистецтва. Українська культура, як і мова, змогла вистояти під могутнім натиском чужих впливів, зберегти свою самобутність, чистоту, автентичність. Спочатку було слово: немає України без рідної мови. Недарма Ліна Костенко виголосила “… Віддайте мені мову, якою мій народ мене благословив!”. Мова – вікно в серце людини, душа народу, вона зникає, коли нею не говорять.

З нагоди святкування Дня української писемності та мови кафедра іноземних мов підготувала заходи, у яких взяли  активну участь здобувачі вищої освіти ОНМА ім А. В. Нежданової. Так, студенти 1курсу спеціальностей “Хорове диригування” та “Музикознавство” під керівництвом доцента Н.М Борисенко активно долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності у форматі Online, автором тексту та читцем якого був письменник Юрій Андрухович.

Також до Дня державної мови України пройшло святкове заняття в академічній групі китайських студентів-першокурсників, котрі вивчають українську мову як іноземну. Доцент Л. І. Дузь розповіла про історію та традиції свята, зокрема про Всеукраїнський диктант національної єдності. Студенти Лю Цзюньчі, Вень Цзіюй, Яо Сіньсі, Лань Хаотянь, Чжан Цзяюань, Хао Венді демонстрували свої лінгвістичні можливості в умінні читати, писати та говорити українською. Вони висловлювали бажання чути українську мову довкола, щоб навчитися краще її розуміти. Іноземці хочуть вивчити  державну мову України, аби спілкуватися нею і пізнати країну, в яку вони приїхали здобувати вищу освіту.

В умовах дистанційного навчання доценти Н. М. Борисенко, Т. В. Гремалюк та Л. І. Орєхова провели культурно-мистецьку відео-конференцію “День української писемності та мови”, під час якої студенти І-х курсів виступили з доповідями на теми «Українська мова серед інших європейських мов», «Історія розвитку української мови», «Видатні діячі українського мистецтва». Після обговорення робіт студенти читали вірші Т.Г. Шевченка, І.Я. Франка, Л. Українки, В. Сосюри, М. Рильського, Л. Костенко, М. Лотоцького та ін.

Вітаємо всіх зі святом рідної мови!