Творча зустріч та благодійний концерт «З Україною» у Литовській академії музики і театру

В рамках програми академічної мобільності ERASMUS+ між Литовською академією музики і театру та Одеською національною музичною академією імені А.В. Нежданової відбулась творча зустріч та благодійний концерт «З Україною», який був присвячений десятій річниці війни Росії з Україною та другій річниці повномасштабного вторгнення.

У концерті взяла участь доцент кафедри сольного співу, декан вокально-хорового факультету ОНМА ім. Нежданової, лауреат міжнародних конкурсів Лариса Лобода. (Концертмейстер Raminta Gocentienė (Литва) 

Творчий захід був покликаний привернути увагу суспільства до трагедії, яка породжена жорстокою і безжалісною війною. Це черговий привід нагадати світу, що тільки спільними зусиллями можна подолати ворога. Концерт транслювався  на центральному майдані міста Вільнюса та на сайті Асоціації Європейських Консерваторій (АЕС) з метою залучення широкої аудиторії слухачів.

Лариса Лобода провела майстер клас із вокалу на кафедрі сольного співу. Завідувачка кафедрою Asta Kriksciunaite відзначила, що спільні творчі, мистецькі проекти сприяють підвищенню якості освіти, відкривають нові горизонти для професійного розвитку, що безперечно є одним із важливих векторів роботи програми ERASMUS+

Під час візиту відбулося знайомство із Оленою Головатенко – українкою, журналісткою, яка знайшла прихисток від війни саме у Литві. Знаково, що пані Олена працює саме у Литовській теле-радіо компанії, яка транслювала концерт «З Україною».

https://www.lrt.lt/ua/novini/1263/2199807/litovs-ka-akademiia-muziki-i-teatru-vlashtovuie-mizhnarodnii-blagodiinii-kontsert-na-pidtrimku-ukrayini?fbclid=IwAR3UGu1feNIn77fXPbs9hJigKKphhf7MOxHx-0kKHGSAPB1zfGULbd7mA_A

Висловлюємо вдячність проректорам з міжнародних зав’язків Ірині Черняєвій (ОНМА) та Rima Rimsaite (LMTA) за координацію та організацію проекту.

Вдячність ректору Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової Олександру Олійнику  та ректору Литовської академієї музики і театру Юдіті Жукєнє.

Дякуємо нашим литовським друзям за підтримку та допомогу.