Проректор з наукової роботи

Одеська національна музична академія :: Керівництво :: Самойленко Олександра Іванівна
Самойленко Олександра Іванівна
  • доктор мистецтвознавства
  • професор
  • проректор з наукової роботи
  • член Вченої ради
  • музикознавець

Біографія:

Самойленко Олександра Іванівна народилася в Одесі. Середню загальну та музичну освіту отримала в Одеській середній спеціальній музичній школі-інтернаті імені П. С. Столярського (клас фортепіано), вищу – в Одеській державній консерваторії імені А. В. Нежданової (нині – Одеська державна музична академія імені А. В. Нежданової) за фахом музикознавство.

1985 року закінчила аспірантуру Московської державної консерваторії імені П. І. Чайковського за фахом «Музична естетика». 1988 року захистила кандидатську дисертацію на тему «Катарсис як естетична проблема» на засіданні спеціалізованої вченої ради в московському НДІ мистецтвознавства та отримала вчену ступінь кандидата філософських наук.

2003 року захистила докторську дисертацію на тему «Діалог як музично-культурологічний феномен: методологічні аспекти сучасного музикознавства» на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії імені П.І. Чайковського та отримала вчену ступінь доктора мистецтвознавства, згодом вчене звання професора.

З 2002 року – проректор з наукової роботи ОДМА імені А. В. Нежданової.

З 2006 року – завідувач кафедрою історії музики та музичної етнографії.