Проректор з науково-педагогічної та творчої роботи

Одеська національна музична академія :: Керівництво :: Ракул Юрій Карпович
Ракул Юрій Карпович
  • заслужений діяч мистецтв України
  • професор
  • проректор з науково-педагогічної та творчої роботи
  • віце-президент Південно-Української асоціації піаністів-педагогів
  • член Вченої ради
  • піаніст
  • музично-громадський діяч

Біографія:

Ракул Юрій Карпович народився 25 липня 1948 року в м. Одеса. 1971 року закінчив Одеську державну консерваторію імені А. В. Нежданової та 1975 року асистентуру-стажування при Санкт-Петербурзькій державній консерваторії імені М. А. Римського-Корсакова. З 1975 року викладає в Одеській музичній консерваторії (нині – академії) на кафедрі спеціального фортепіано № 1.

В 2006 року одержав вчене звання професора.

З 1985 року – проректор з творчої роботи Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової.

Як проректор з творчої роботи Одеської державної  музичної академії імені А. В. Нежданової Ю. К. Ракул багато уваги приділяє розвитку міжнародних творчих контактів академії та одеських музикантів з іноземними колегами. Тісні творчі зв'язки поєднують Одеську музичну академію з вищими музичними закладами м. Фрайбург, Аахен, Кельн (ФРН), Оулу та Куопіо (Фінляндія), Тяньцзинь та Ухань (Китай) тощо.

Яскравими подіями у культурному житті м. Одеси стали виконання українськими та німецькими музикантами «Весілля» І. Стравинського, «Німецького реквієма» Й. Брамса, «Реквієма» Дж. Верді, «Реквієма» В. Моцарта тощо, концерти ансамблю «La Stagione» (Франкфурт, ФРН), гастролі в Одесі видатних виконавців сучасності В. Маршнера, Е. Піхт-Аксенфельд, Д. Клекера та інших, гастролі колективів та окремих виконавців Одеської музичної академії в Україні та за кордоном, чому організаційно та творчо сприяв Ю. Ракул.